خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ الجمعة ٢٨ جمادى الأولى ١٤٤١ Friday, January 24, 2020
کد خبر: 966901
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۷:۰۱
یادداشت؛
چرا هیچ کس ترامپ را جدی نمی‌گیرد
از زمانی که خیلی از کارشناسان در مورد ماهیت حضور دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا گمانه‌زنی می‌کردند، مدت زیادی می‌گذرد. حدود 1052 روز از انتخاب ترامپ می‌گذرد و صاحب کاخ سفید این روزها به سوژه دائمی برای مردم و رهبران جهان تبدیل شده است!
چرا هیچ کس ترامپ را جدی نمی‌گیرید! چرا هیچ کس ترامپ را جدی نمی‌گیرد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، بعد از حدود سه سال از ریاست جمهوری ترامپ، او امروز در نقطه اوج مطرح شدن است. همه شبکه‌ها به طور شبانه روز در مورد استیضاح او صحبت می‌کنند. تحلیل‌ها در مورد برکنار شدن او تقریبا در بیشتر ستون‌های مجلات و روزنامه‌های آمریکایی بحث می‌شود و از همه مهم‌تر، همه نگاه‌ها به صفحه توئیتر اوست که چطور به اطلاعاتی که دموکرات‌ها در مورد او به دست آورده اند، پاسخ کوبنده می‌دهد! شبیه یک برنامه تلویزیونی واقعی! شاید شبیه همانی که ترامپ قبل از رئیس جمهور شدن در آن مشغول بود. هر کسی در هر جایگاهی نقش خودش را ایفا می‌کند. اما همه چیز، حداقل در ظاهر، در آخر به نفع ترامپ باید تمام شود!

 

با بررسی آخرین تحولات، شاید بتوان برجسته‌ترین دلیل ورود ترامپ به پیکار انتخاباتی در سال 2016 را مسئله دیده‌شدن دانست. ترامپ با شعارهای عجیبی وارد انتخابات شد؛ دیوار در مرز مکزیک، تضعیف قراردادهای جهانی و جنگ تجاری. او برای به دست آوردن بودجه کذایی دیوار در مرز مکزیک، حتی نشان داد که می‌تواند حدود یک ماه دولت را تعطیل کند! بدون اینکه عواقب آن را قبول کند! بعدها مسئله‌ی دخالت گسترده‌ی روسیه در انتخاب او، تبدیل به پرونده‌ی جنجالی شد که روزها در صدر اخبار بود. و در نهایت فقط تبدیل به رمانی 448 صفحه‌ایی نوشته رابرت مولر شد!

 

در خارج آمریکا، رفتارهای زننده‌، ژست‌های پوچ، اظهارات غیرمعمول (حمایت از نژادپرستان) و در کل بازی زیرپوستی ترامپ در عرصه بین الملل نیز بارها و بارها، چه توسط مخالفان یا حامیانش، برای او پوشش رسانه‌ای خرید.

 

در سال 2016 هیچ‌کس باور نمی‌کرد که او رای بیاورد. خیلی از مردم آمریکا نسبت به شخصیت او آگاه بودند. سیاست "محض دیده‌شدن" ترامپ، امروز آمریکا را  به یک سیرک و ترامپ را به بزرگترین دلقک این سیرک در جهان تبدیل کرده است. جالب است بدانید طبق گزارش مجله‌ی بیزینس اینسایدر، درست زمانی که ترامپ اولین توئیت‌های خود را در ساعات آغازین صبح منتشر می‌کند، بخاطر فاصله زمانی، کارمندان و کارگران اروپایی همزمان و حالی که ظرف سوپ و ساندویچ ظهرشان را آماده کرده‌اند و به صندلیشان تکیه کرده‌اند، در مراسمی، این توئیت‌ها را خوانده و می‌خندند! در اروپا یک توئیت خوب می‌تواند حال یک شرکت را فقط در چند دقیقه تغییر دهد! اگر این توئیت بامزه باشد یا اگر ترامپ کلمه‌ای را اشتباه تایپ کرده باشد، به راحتی می‌تواند برنامه تفریح ظهر این کارمندان را تامین کند! این روزها در انگلیس، کاربران زیادی نیز به تقلید از ترامپ، در آخر ایمیل‌هایشان کلمه‌ی«Sad» ( متاسفانه ) را، برای تمسخر ترامپ استفاده می‌کنند. مسئله‌ای که شاید فقط یک سریال تلویزیون این روزها قادر به داغ کردن آن باشد ولی ترامپ یک تنه آن را اجرا می‌کند. کافیست صحنه، عوامل تولید و روایت دقیق و منسجم عمل کنند!

 

رویه‌ی ترامپ برای دیده‌شدن، خواسته یا ناخواسته، با گذر زمان به دنیا یاد داد که آمریکا را می‌توان جدی نگرفت. امروز در حضور ترامپ همه چیز تبدیل به یک جوک می‌شود؛ حالا یا در کنفرانس ناتو با صحنه سخن‌چینی بعضی رهبران جهان یا در نشست سازمان ملل و خنده‌ی یکپارچه تقریبا همه‌ی رهبران جهان!

 

کلیپ | واکنش خنده‌دار کمدین معروف آمریکایی به سوژه شدن ترامپ توسط رهبران جهان در نشست ناتو

 

البته تعدادی از مردم آمریکا خودشان این را می‌دانند و منتظرند تا کار استیضاح، که آجر به آجر آن با وسواس توسط دموکرات‌ها چیده‌شده، به سرمنزل مقصود برسد. شاید از این طریق، بتوانند این نمایش مضحک را پایان دهند!

کلیپ | نظر شهروندان آمریکایی در مورد ترامپ

 

 

منبع:

Why no one should take Donald Trump seriously, in one very simple chart

Trump was embarrassed on the first day of the NATO summit, and it shows no one is bothering to take him seriously anymore

کلیدواژه ها:
ترامپ  |  آمریکا  |  روسیه  |  ناتو  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top