خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ الاثنين ٢٤ جمادى الأولى ١٤٤١ Monday, January 20, 2020
کد خبر: 966955
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۳۵
رکوردی که رحمانی فضلی در مجلس زد!
عضو هیئت رئیسه مجلس تعداد طرح‌های استیضاح‌های که در مجلس دهم تدوین شده را اعلام کرد که برای وزارت کشور 6 بار استیضاح انجام شده است.
رحمانی فضلی رکوردی که رحمانی فضلی در مجلس زد!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، علی اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس در حاشیه جلسه علنی پارلمان با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طی دور دهم مجلس 38 استیضاح انجام شده است، گفت: اکنون هم استیضاح وزرای نفت، کشور و آموزش و پرورش در مجلس مطرح است.

وی با اشاره به تعداد هر استیضاح در وزارتخانه‌های مختلف اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش 4 بار، اقتصاد و دارایی 3 بار، نیرو 4 بار، وزارت راه و شهرسازی 3 بار، وزارت علوم و تحقیقات 3 بار، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی 4 بار، وزارت کشور 6 بار، وزارت جهاد کشاورزی 4 بار، وزارت نفت 2 بار، وزارت صنعت 2 بار، وزارت ورزش و جوانان 2 بار و وزارت امور خارجه یک بار استیضاح انجام شده است.

نماینده ساری در مجلس دهم تأکید کرد: در وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری، اطلاعات، دادگستری، فرهنگ و ارشاد، بهداشت و درمان و دفاع طی دور دهم مجلس هیچ استیضاحی انجام نشده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس بیان کرد: از 38 استیضاح انجام شده است در مجلس به ربیعی و کرباسیان رأی اعتماد داده نشد و آخوندی 2 مرتبه و ربیعی و حجتی هم بعد از استیضاح به خدمت خود در وزارتخانه‌هایشان ادامه دادند.همچنین 4 استعفا از سوی بطحایی، آخوندی، حجتی و شریعتی هم انجام شده است.

یوسف نژاد با اشاره به بررسی استیضاح وزیر نفت در جلسه روز گذشته کمیسیون انرژی گفت: هنوز گزارش استیضاح به هیئت رئیسه ارائه نشده است.
 

تسنیم

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top