خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ الخميس ٣ رجب ١٤٤١ Thursday, February 27, 2020
کد خبر: 969079
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ۱۰:۱۰
یادداشت؛
مجلس یازدهم؛ شناخت وظایف و اولویت‌ها برای انتخابی درست
در فاصله کمتر از سه ماه مانده به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بازخوانی وظایف و اولویت‌های این نماد مردمسالاری در نظام اسلامی، از ضرورت‌های بدیهی جهت رسیدن به گزینه‌های مفید و انتخاب‌های درست می‌باشد.
انتخابات مجلس مجلس یازدهم؛ شناخت وظایف و اولویت‌ها برای انتخابی درست
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، در فاصله کمتر از سه ماه مانده به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بازخوانی وظایف و اولویت‌های این نماد مردمسالاری در نظام اسلامی، از ضرورت‌های بدیهی جهت رسیدن به گزینه‌های مفید و انتخاب‌های درست می‌باشد.

به‌صورت مختصر ذیل سه عنوان به این مقوله پرداخته‌ایم.

 

* وظیفه نظارتی مجلس شورای اسلامی

 

اغلب مردم مجلس را به‌عنوان نهاد قانون‌گذاری می‌شناسند، اما رکن اصلی قوه‌مقننه در کشور وظیفه دیگری هم بر عهده دارد و آن "نظارت" است.

اهمیت وظایف نظارتی مجلس کمتر از وظیفه قانون‌گذاری در آن نیست. برای إعمال وظیفه نظارت، مجلس شورای اسلامی ابزارهایی مثل تحقیق و تفحص، سؤال، استیضاح و... را در اختیار دارد.


اهمیت  نظارت تا حدی است که فعالیت و درجه اعتبار مجلس تا اندازه زیادی به چگونگی این نظارت بستگی دارد؛ به‌گونه‌ای که إعمال صحیح آن می‌تواند زمینه‌ساز محو بسیاری از مفاسد شود و همچنین عدم استفاده و یا استفاده نادرست از این حق، از ارزش مجلس بکاهد.

 

قوه‌مجریه با در دست داشتن بخش گسترده‌ای از امکانات و منابع کشور در کنار قدرت حکمرانی، بالقوه می‌تواند خطر بزرگی برای حقوق و آ‌زادی‌های مردم به‌شمار آید و از این طریق راه را برای ایجاد حکومتی مستبد و خودکامه هموار سازد.

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با پیش بینی مکانیزم‌های نظارتی، می‌کوشد تا فعالیت‌های  قوه‌مقننه را تحت کنترل خود قرار دهد.


بزرگترین خلأی که در مجلس دهم به‌چشم می‌آید، بی‌توجهی به همین وظیفه ذاتی نمایندگی است که منشأ مشکلات اساسی کشور نیز می‌باشد.
مجلس پویا، تکلیف‌مدار، پرسشگر و عدالت‌خواه، نیاز فعلی کشور است که می‌تواند دولت را انحراف در مسیر نجات دهد!

 

 

* اولویت‌های مجلس یازدهم با توجه به شرایط کنونی


۱. بهبود فضای کسب و کار که هم در دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی و هم در بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر انقلاب مورد تأکید قرار گرفته است که به‌وسیله "حذف قوانین مزاحم" می‌تواند کارگشا باشد.

 

۲. پیگیری مشکلات معیشتی مردم و رونق تولید که مجلس دهم چه در بخش قانون‌گذاری و چه در بُعد نظارتی بسیار منفعلانه عمل کرده و این کاستی‌ها به‌طور مستقیم بر کیفیت زندگی مردم اثرگذار بوده است.

 

۳. هموارسازی و آسان‌سازی مسیر برای فعالان و کارآفرینان اقتصادی و همچنین مبارزه با فساد و رانت‌هایی که در دستگاه‌های اجرایی کشور شاهد آن هستیم. باید با تشکیل مجلسی توانمند از نمایندگان سالم و دارای روحیه آزادگی، قدم اول برای سالم‌سازی جامعه برداشته شود.

 

۴. توجه ویژه به امر اشتغال جوانان و پیگیری و نظارت بر اجرای صحیح قانون تسهیل ازدواج جوانان که ۱۴ سال پیش تصویب شده، ولی همچنان در حال خاک خوردن است!

 

 

* درست انتخاب کنیم


مجلس دهم روزهای پایانی خود را سپری می‌کند و این در حالی‌ست که از انبوه اختیاراتی که در قانون اساسی برایش پیش‌بینی شده (اهرم قانون‌گذاری، نظارت، سؤال، استیضاح، تحقیق و...) برای پیگیری مطالبات مردم و برآوردن منافع ملی، کمترین بهره را برده و کارآمد و دلسوزانه عمل نکرده است‌.


مجلس دهم و طیف قابل‌توجهی از نمایندگان آن که با لیست‌های سیاسی به مجلس رسیدند و نه لزوما حسب تخصص و تعهد، نه‌تنها در بعد نظارتی مجلس بلکه در فرایند قانون‌گذاری نیز دغدغه‌ها و نیازهای عام جامعه را نادیده گرفته و اغلب در راستای تأمین خواسته اقشار خاصی قدم برداشته است.

به‌عنوان مثال در حالی که گرانی، رکود و بیکاری دامان بسیاری از خانواده‌ها را گرفته، نمایندگان به‌جای چاره‌جویی برای مقابله با آن، به اقدامات نمایشی مانند استعفاء، نطق‌های دشمن‌پسند و... پرداخته و از اقدام در جهت تحقق بخشیدن به مطالبات مردمی غافل بوده‌اند.


اکنون سؤال مهم این است که آیا زمان تغییر به نفع مردم فرا نرسیده است؟

تنها راه نجات کشور از وضع کنونی، انتخاب مجلسی پویا، جوان و انقلابی است.

 

  «محمدامین محققی» وکیل پایه‌یک دادگستری؛ کارشناس ارشد حقوق عمومی؛ پژوهشگر حقوق اساسی و پارلمانی

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top