|
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ السبت ٧ شوّال ١٤٤١ Saturday, May 30, 2020
کد خبر: 969412
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۰/۲ - ۲۱:۲۶
نقشه گام به گام برای سوق دادن ایران به جنگ داخلی
«این ساده لوحانه است که فکر کنیم قدرت های خارجی در صدد ایجاد مشکلات و همچنین بهره برداری از مشکلات به وجود آمده و ریختن بذر آشوب و جنگ داخلی نیستند.»
آشوب نقشه گام به گام برای سوق دادن ایران به جنگ داخلی
به این مطلب امتیاز دهید
44.4% 55.6% بازدید

به گزارش جام نیوز، مشکلات اقتصادی و دغدغه‌های معیشتی مردم به‌ویژه در چند ماه گذشته، قدرت‌هاى خارجى را براى پاشیدن بذر آشوب و ايجاد چرخه خشونت در کشورمان وسوسه کرده است. 

 

"سینا طوسی" از اعضای شورای ایرانیان امریکا موسوم به نایاک در رشته توییتی، به طراحی مثلت "بن سلمان"، "بن زائد" و "نتانیاهو" برای شکل دهی به سیاست "ترامپ" در قبال ایران اشاره کرده و به طور مستند به مرور برنامه های قدرت های خارجی برای خشونت آفرینی در میهنمان پرداخته است.

 

طوسی در این سلسله توییت آورده است: «طراحان فشار حداكثرى همواره استراتژى فروپاشى را دنبال كرده اند. "بن سلمان"، "بن زائد" و "نتانياهو" افرادی هستند که به سياست ترامپ در قبال ايران شكل داده اند و ايالات متحده را به رهبرى جريان فروپاشى كشانده اند.»

 

طوسی با اشاره به گزارش نیویورک تایمز افزوده است: «در آغاز رياست جمهورى ترامپ ، ژول زامل و جرج ندر كه بعنوان كارگزاران اسراييل و امارات عمل ميكردند طرحى را به ترامپ و سعودى ها براي اعمال سابوتاژ اقتصادى عليه ايران و ممانعت از سرمايه گذارى شركت‌هاى غربى در ايران ارائه دادند.»

 

نیویورک تایمز در گزارش دیگری از طرح ٢ ميليارد دلارى پيشنهادى زامل و ندر به عربستان شامل ايجاد حسابهاى دروغين در فضای مجازى به زبان فارسى براى ايجاد اشوب در ايران و تامين مالى گروه هاى اپوزيسيون بود. برخی مقامات اطلاعاتی نزدیک به ولیعهد عربستان سعودی سال گذشته از گروه کوچکی از تجار خواسته بودند تا از شرکت‌های آنها برای ترور مقامات ارشد ایرانی استفاده کنند.

 

این عضو نایاک در ادامه آورده است: جان هانا، مشاورقبلى ديك چنى و مسئول ارشد سازمان طرفدار اسراييل "بنياد دفاع از دموكراسى" اولين كسى بود كه زامل و ندر را معرفى كرد. به گفته نيويورك تايمز زامل داراى روابط عميق با سرويس جاسوسى اسراييل است.

 

بعد از انتخاب ترامپ، مارك دوبوويتز از بنياد دفاع از دموكراسى يادداشتى به شوراى امنیت ملى ترامپ درباره راههاى ايجاد ناآرامى در ايران فرستاد و مطرح كرد كه ايران مستعد بى ثباتى، بحران, و حتى فروپاشى است.

 

بولتون در یادداشت سیاست گذاری در قبال ایران در ۲۰۱۷ پیشنهاد خروج از برجام, تحریم اقتصادی کامل, حمایت از تجزیه طلبان ممنوع الورود کردن تمام ایرانیان را مطرح کرد. او سپس به مدت یک سال و نیم، مسئول پیشبرد سیاست ایران در دولت ترامپ بود.

 

یک از کارکنان اف دی دی به نام ریچارد گلدبرگ در زمان بولتون به عضویت شورای امنیت ملی امریکا در آمد و به طراحی و اجرای سیاست های دولت ترامپ در قبال ایران کمک کرد.


رسانه "axios" در گزارشی مطرح  کرد که دولت ترامپ و اسرائیل مشترکا گروهی را با تمرکز بر اوضاع داخلی ایران و تشویق اعتراضات تشکیل دادند.

 

گزارش رویترز نشان می دهد که دولت ترامپ هجمه ای از سخنرانی ها و ارتباطات مجازی را با هدف ایجاد آشوب و تحت فشار قرار دادن ایران تدارک داده است.

 

 اف دی دی و دیگر نیروهای تندرو طرفدار اسرائیل و شبکه وابسته به سعودی ایران اینترنشنال مرتبا از رضا پهلوی حمایت می کنند. رضا پهلوی کسی است که ملتمسانه از نو محافظه کارانی که می خواهند ایران را تجزیه کنند تقاضا کمک می کند.

 

طوسی در ادامه با اشاره به تهدید بن سلمان مبنی بر اینکه "جنگ را به داخل ایران خواهد برد" نوشت: «در جریان اعتراضات اخیر سردبیر ایندیپندنت عربی گفت درگیری ها در تبریز نشانهای از انتقال جنگ به داخل ایران است. و یک پرنس سعودی توییت زد که به زودی قلب تهران به آتش کشیده خواهد شد.»

 

 طوسی در انتها با تاکید بر اینکه مداخلات قدرت های خارجی به معنای ناچیز شمردن نقش گلایه ها و اعتراضات مشروع مردم ایران نیست نوشت: «اما این ساده لوحانه است که فکر کنیم قدرت های خارجی در صدد ایجاد مشکلات و همچنین بهره برداری از مشکلات به وجود آمده و ریختن بذر آشوب و جنگ داخلی نیستند.»

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top