خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ الاثنين ١ جمادى الثانية ١٤٤١ Monday, January 27, 2020
کد خبر: 971670
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۸:۲۴
نخست وزیر روسیه از استعفای کامل دولت خبر داد
پوتین رئیس جمهور روسیه همچنین به مدودف پست معاونت دبیر شورای امنیت ملی را پیشنهاد داده است.
نخست وزیر روسیه از استعفای کامل دولت خبر داد نخست وزیر روسیه از استعفای کامل دولت خبر داد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، دیمیتری مدودوف، نخست وزیر روسیه پس از پیام رئیس جمهور به مجلس فدرال و بعد از دیداری که با ولادیمیر پوتین داشت از استعفای کل کابینه خبر داد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از اعضای دولت بخاطر همکاری مشترک "گرچه همه چیز به نتیجه نرسیده است"، تشکر کرد. رئیس جمهور روسیه همچنین گفت که در آینده نزدیک با تمامی اعضای کابینه دیدار خواهد کرد. پوتین از تمامی اعضای کابینه خواست تا فعلا وظایف خود را به طور کامل انجام دهند.

پوتین رئیس جمهور روسیه همچنین  به مدودف پست معاونت دبیر شورای امنیت ملی را پیشنهاد داده است.

مدودوف در خصوص استعفای دولت روسیه اظهار داشت: این تغییرات نه تنها در تعدادی از مواد قانون اساسی بلکه به طور کلی در توازن قوا، قدرت اجرایی، قانونگذاری، قضایی، تغییرات قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.

در این زمینه، بدیهی است که ما به عنوان دولت فدراسیون روسیه باید برای رئیس جمهور کشورمان امکان تصمیم گیری های لازم که در این شرایط، من معتقدم که مطابق با ماده 117 قانون اساسی فدراسیون روسیه که در ترکیب فعلی خود استعفا داده و صحیح بوده است، را فراهم کنیم .

گفتنی است پیش از این ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیام سالانه خود به پارلمان فدرال کشور پیشنهاد کرد تعدادی از اصلاحات درقانون اساسی روسیه انجام شده و این اصلاحات به رای گیری در بین مردم گذاشته شود.

رهبر روسیه ضمن بیان این مطلب گفت در حال حاضر طوری که برخی سیاستمداران اعلام می کنند ، نیازی به تصویب قانون اساسی جدید نیست چون قانون اساسی فعلی که در سال 1993 به تصویب رسیده، هنوز کارآیی خود را از دست نداده است. پوتین اصلاحاتی را پیشنهاد كرد كه "مستقیماً اولویت قانون اساسی روسیه را (در فضای حقوقی این كشور)  تضمین كند". رئیس جمهور روسیه همچنین گفت : "مطالبات  قوانین و معاهدات بین المللی و همچنین تصمیمات نهاد های بین المللی فقط  تا حدی می توانند در قلمرو روسیه عمل كنند كه موجب محدودیت در حقوق و آزادی های مردم و شهروندان نشده و با قانون اساسی ما مغایرت نداشته باشند."

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top