|
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ السبت ٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 16, 2021
کد خبر: 971683
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۲۰:۴۸
نگاه منفی و عدم اعتماد به ترامپ در کشورهای مختلف +عکس
دونالد ترامپ افکار عمومی را در آمریکا دوقطبی کرده اما در خارج از این کشور چه وضعی دارد؟ مرکز تحقیقات پیو اخیرا گزارشی منتشر کرده که حاوی نظرات مردم جهان درباره رئیس‌جمهور آمریکاست.
ترامپ نگاه منفی و عدم اعتماد به ترامپ در کشورهای مختلف +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، مرکز پیو بنگاه نظرسنجی مستقلی است که در آمریکا فعالیت می‌کند. آن‌ها در فاصله ماه مه و اکتبر سال گذشته نظرات ۳۷ هزار نفر در ۳۳ کشور مختلف را بررسی کردند. این نظرسنجی پیش از صدور دستور ترامپ برای ترور سردار شید سپهبد قاسم سلیمانی صورت گرفته است.

 

تنها ۲۹ درصد کشورهایی که در این نظرسنجی شرکت داشتند نسبت به ترامپ اظهار اعتماد و اطمینان کرده‌اند، نسبتی که از زمان شروع دوره ریاست‌جمهوری او در سال ۲۰۱۷ فرق چندانی نکرده است.

 

این مرکز اشاره می‌کند که این عدم اطمینان تا حدودی ریشه در مخالفت با سیاست خارجی ترامپ دارد.

 

سیاست‌های او در زمینه تعرفه‌های تجاری، مسائل اقلیمی، مسائل مهاجرتی و ایران عمدتا در سراسر دنیا با عدم محبوبیت همراه است.

 

 

به گزارش مرکز پیو "نگاه ستایش‌آمیز به آمریکا با آغاز ریاست ترامپ کاهش پیدا کرد و همچنان به میزان قابل توجهی کمتر از زمان اوباماست."

 

نگاه‌ها به آمریکا در مکزیک، خاورمیانه و شمال آفریقا بیشتر منفی است. از هر پنج شهروند ترکیه تنها یک نفر نگاه مثبتی به ایالات متحده دارد.

 

نگاه ها به سیاست خارجی ترامپ هم در مقایسه با اسلافش منفی است.

 

 

106

کلیدواژه ها:
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top