خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢٣ جمادى الثانية ١٤٤١ Tuesday, February 18, 2020
کد خبر: 971778
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۲۰:۲۹
ناپدید شدن بیش از ۲۵۰۰ کودک پناهجو در هلند!
به تازگی نشریه ان‌آرسی (NRC) هلند گزارش داده که بیش از دو هزار و ۵۰۰ کودک در ۱۰ سال گذشته از اردوگاه‌های پناهندگی هلند بی‌هیچ نشانی ناپدید شده‌اند.
کودکان پناهجو ناپدید شدن بیش از ۲۵۰۰ کودک پناهجو در هلند!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، بنابر گزارش سالانه مرکز اسکان پناهجویان هلند (COA)، در طی ده سال گذشته ۱۱ هزار و ۷۰۰ کودک زیر ۱۸ سال بدون والدین و یا با حداقل یکی از والدین خود در کشور هلند تقاضای پناهندگی کرده‌اند که دو هزار و ۵۵۶ نفر از این کودکان تا پایان سال ۲۰۱۹ بی‌هیچ نشانی ناپدید شده‌اند.

 

سازمان حمایت از کودکانِ نیدوس (NIDOS) که مسئول پیگیری پرونده کودکان ناپدید شده است، آمار مربوط به سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. به همین دلیل رسانه‌های هلند گمانه‌زنی می‌کنند که ممکن است آمار کودکان ناپدید شده بیشتر از تعداد اعلام شده در این گزارش باشد.

 

مسئولان نگهداری از پناهجویان نابالغ گفته‌اند که بار‌ها شاهد توقف مشکوک خودروهایی در اطراف کمپ‌های پناهجویان بوده‌اند و در این رابطه به پلیس محلی خبر داده‌اند یا شماره این خودروها را یادداشت کرده‌ و در اختیار پلیس قرار داده‌اند. به گفته این مسئولان جلوگیری از این که کودکان سوار چنین خودروهای مشکوک یا ناآشنا شوند، تقریبا غیر ممکن است.

 

 از سال ۲۰۰۶ و از هنگامی که مشخص گردید تعداد زیادی از دختران نابالغ الجزایری از مراکز پناهندگی به بازار سیاه تن‌فروشی جذب شده‌اند، سازمان‌های پناهندگی هلند برای جلوگیری از اتفاق‌های مشابه در حال تقویت ساختار خود در مراکز پناهندگی هستند.

 

بنابر گزارش موجود، ۲۵۵۶ کودک ناپدید شده در ده سال گذشته از کمپ‌های پناهندگی هلند بیشتر از کشورهای افغانستان، مراکش، الجزایر، اریتره، سوریه و ویتنام بوده‌اند. تحقیقات ویژه سازمان‌های مسئول در رابطه با پرونده این کودکان ادامه دارد.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top