خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ الخميس ٢٥ جمادى الثانية ١٤٤١ Thursday, February 20, 2020
کد خبر: 971799
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۶:۴۵
شرکت فضایی روسی: احتمال ارتباط سقوط هواپیما در ایران با جاسوسی
به عنوان مثال زمانی که انتقال داده های بین واحدهای مختلف در حال رد و بدل شدن است، دشمن می تواند از طریق ماهواره های جاسوسی خود با همان فرکانس اطلاعات غلط را ارسال کند.
شرکت فضایی روسی: احتمال ارتباط سقوط هواپیما در ایران با جاسوسی  شرکت فضایی روسی: احتمال ارتباط سقوط هواپیما در ایران با جاسوسی
به این مطلب امتیاز دهید
91.1% 8.9% بازدید

به گزارش جام نیوز، متخصصان شرکت «روسکوسموس» راهی برای پنهان کردن فعالیتهای محرمانه از دید ماهواره های جاسوسی پیدا کردند.

خبرگزاری روسی« اسپوتنیک» در این باره گزارش داد که، براساس مطالب منتشر شده در سایت شرکت فضایی روسی «روسکوسموس»، متخصصان این شرکت راهی برای پنهان کردن فعالیتهای محرمانه در روسیه از نظارت ماهواره های جاسوسی خارجی بوسیله مسدود کردن داده های آنها با استفاده از ایستگاه های رادیویی زمینی پیدا کرده اند.

خطر ماهواره های جاسوسی چیست؟ در این مورد سرگئی ختیلیف، رئیس سابق سامانه های ضد موشکی روسیه گفت: در حال حاضر کلاسی از ماهوارها وجود دارند که قادر هستند تصویری بسیار با کیفیت و فیلم های جاسوسی تهیه و امواج رادیویی مختلف را دریافت کنند. تکنولوژی مدرن استفاده شده در این ماهواره ها آنها را قادر می سازد تا عکس های چنان با وضوح تهیه کنند که به عنوان مثال اعداد پلاک اتومبیلها را می توان به راحتی از این عکسها تشخیص داد. همچنین آنها می توانند انتقال اطلاعات در محدوده فرکانس های مختلف را شنود کنند و عملیات جاسوسی از تاسیسات نظامی برای مدت زمان طولانی در فصول مختلف سال انجام دهند.

به عنوان مثال زمانی که انتقال داده های بین واحدهای مختلف در حال رد و بدل شدن است، دشمن می تواند از طریق ماهواره های جاسوسی خود با همان فرکانس اطلاعات غلط را ارسال کند. تراژدی اخیر در ایران در پی سقوط هواپیمای اوکراینی ممکن است به این دلیل باشد که کسی سیگنال را رهگیری کرده و سیگنال ساختگی و اشتباه به تکنسین داده است تا او در تشخیص اشتباه کند و متفاوت عمل کند.

در روسیه ایستگاه های رادیویی الکترونیکی زمینی ایجاد خواهند شد تا سیگنال های نوری، مادون قرمز و راداری ماهوره های جاسوسی را سرکوب کنند.

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top