خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ الثلاثاء ١ رجب ١٤٤١ Tuesday, February 25, 2020
کد خبر: 972038
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۲۰:۳۷
مسئول حل مشکلات معیشتی در ایران است یا خارج؟!
برای حاکمیت زیبنده نیست که بلندگوهای بیگانه، خود را پیگیر مطالبات معیشتی جلوه دهند و در ارگان‌های ذی‌ربط تحرک قابل اعتنایی مشاهده نشود!
کارتون خط فقر مسئول حل مشکلات معیشتی در ایران است یا خارج؟!
به این مطلب امتیاز دهید
85.7% 14.3% بازدید

به گزارش جام نیوز، وب‌سایت "رادیو زمانه" در روزهای اخیر چند گزارش با داده‌های غیرهمخوان درباره موضوعات اقتصادی ایران منتشر کرده که گزیده آن به شرح زیر است:

 

🔹 دوماه از افزایش قیمت بنزین می‌گذرد و همچنان کشمکش بر سر توزیع بسته معیشتی وعده داده شده از سوی دولت همچنان ادامه دارد.

🔹 نمایندگان مجلس می‌گویند مراجعه‌کنندگان زیادی دارند که بسته معیشتی دریافت نکرده‌اند.

🔹 دولت حسن روحانی پیش از این وعده کرده بود که تمامی درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به‌عنوان یارانه معیشتی به خانواده‌های مشمول پرداخت خواهد شد تا کاهش قدرت خرید ناشی از گرانی بنزین را جبران کند.

🔹 اگر خط فقر با درآمد ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سنجیده شود، ۴۰ درصد خانواده‌های ایرانی زیر خط فقرند؛ اما اگر بنا به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس این رقم ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار باشد، ۵۵ درصد خانوارها فقیرند.

🔹 در ایران یارانه به افرادی تعلق می‌گیرد که درآمدشان ماهانه کمتر از چهار میلیون تومان باشد؛ در حالی که در حال حاضر خط فقر حدود هشت میلیون تومان برآورد می‌شود.

 

پوشیده نیست که رسانه های بیگانه در صدد سوءاستفاده هستند و اصلاح وضعیت اقتصادی ـ معیشتی مردم ایران برایشان کوچکترین اهمیتی ندارد؛ ولی در عین حال مسئولان اجرایی و نهادهای قانون‌گذار باید اولویت خود را حل این معضلات جدی قرار دهند و بار مشکلات هموطنانمان را سبک کنند.

برای حاکمیت زیبنده نیست که بلندگوهای بیگانه، خود را پیگیر مطالبات معیشتی جلوه دهند و در ارگان‌های ذی‌ربط تحرک قابل اعتنایی مشاهده نشود!

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top