خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ الأحد ١١ شعبان ١٤٤١ Sunday, April 5, 2020
کد خبر: 972152
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۷:۲۷
روسیه: ایران قوانین خود را به جامعه جهانی تحمیل خواهد کرد
«سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه، از همه طرف های شرکت کننده در توافق هسته ای با ایران خواست تا به تعهدات خود پایبند بمانند.
 روسیه: ایران قوانین خود را به جامعه جهانی تحمیل خواهد کرد  روسیه: ایران قوانین خود را به جامعه جهانی تحمیل خواهد کرد
به این مطلب امتیاز دهید
90.9% 9.1% بازدید

به گزارش جام نیوز، وزارت خارجه روسیه از همه طرف های توافق هسته ای ایران خواست تا به تعهدات خود در قالب این توافق تامه پایبند بمانند.

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» در این باره گزارش داد که «سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه، از همه طرف های شرکت کننده در توافق هسته ای با ایران خواست تا به تعهدات خود پایبند بمانند.

وی در این باره گفت: مسکو به ایران نسبت به اقدامات شتاب زده برای انصراف از پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) هشدار می دهد و از ایران می خواهد به تعهدات خود در قالب آژانس بین المللی انرژی هسته ای پایبند باشد.

 وی همچنین تاکید کرد: موضع روسیه در این خصوص برای ایران روشن است.

ریابکوف با اشاره به اظهارات وزیر خارجه ایران گفت: ما به طرف ایرانی در خصوص اقدامات شتاب زده هشدار می دهیم، از جمله این مربوط می شود به ادامه پایبندی به تعهدات تحت آژانس انرژی هسته ای. ما معتقدیم هیچ دلیلی برای مطرح کردن چنین موضوعی وجود ندارد.

پیش از این، پرس تی وی با استناد به سخنان محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفته بود كه اگر پرونده برنامه هسته ای ایران برای بحث در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شود، تهران از پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) خارج خواهد شد.

وی افزود: ما همچنین از ایران می خواهیم تا به طور جدی به تعهدات خود در قالب آژانس بین المللی انرژی هسته ای طبق توافق نامه های پادمان و تعهدات مندرج در پروتكل الحاقی عمل كند. همکاران ایرانی به خوبی از این موضع روسیه آگاه هستند.
 

 

 

روسیا الیوم نیز گزارش داد که اولگ ماروزوف، عضو کمیته بین المللی شورای فدراسیون روسیه، روز دوشنبه گفت:  ایران بخاطر فروپاشی توافق هسته ای ناامید شده و قصد دارد شرایط خود را به جامعه جهانی دیکته کند.

این سناتور روس تاکید کرد: ایران نمی خواهد که جامعه بین المللی حقوقش را مورد بحث قرار دهد.

به گفته این سیاستمدار، تهران از توافق هسته ای راضی بود. اما ایالات متحده، با خروج از آن دست ایران را بست. اکنون ایران قوانین خود را به جامعه جهانی تحمیل خواهد کرد.

وی افزود:  به نظر می رسد او (ایران) به همه می گوید: ما طبق قوانین بازی کردیم. شما آنها را نقض کردید. اکنون ما مسیر خودمان را انتخاب خواهیم کرد.

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top