|
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ الثلاثاء ٥ جمادى الثانية ١٤٤٢ Tuesday, January 19, 2021
کد خبر: 972296
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۲۱:۰۲
بی‌رحمی‌ و قساوت‌ روزانه علیه کودکان
چند نظامی صهیونیست به سازمان‌های حقوقی در فلسطین اشغالی گفتند که کودکان فلسطینی روزانه مورد خشونت آن‌ها قرار می‌گیرند.
درد و رنج کودکان فلسطینی بی‌رحمی‌ و قساوت‌ روزانه علیه کودکان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش جام نیوز، سازمان حقوق بشری «شکستن سکوت» در فلسطین اشغالی اخیرا اسنادی را از اظهارات نظامیان صهیونیستی منتشر کرد که در آن به بی‌رحمی‌ها و قساوت‌های روزانه علیه فلسطینیان اعتراق می‌کنند.

 

شبکه «راشاتودی» گزارش داد، حداقل سی نظامی صهیونیست در این اعتراف‌ها از بدرفتاری با کودکان و افراد کم سن‌وسال فلسطینی، توسل خودسرانه به خشونت، هدف گرفتن عمدی کودکان و استفاده از آن‌ها به عنوان سپر انسانی صحبت کرده‌اند.

 

بر این اساس، اعتراف‌های نظامیان صهیونیست نشان می‌دهد که نه تنها عامدانه کودکان فلسطینی مورد خشونت افسارگسیخته قرار می‌گیرند بلکه در زمان عملیات‌های نظامی، درگیری با گروه‌های مقاومت فلسطینی یا وقوع تیراندازی، هیچگونه حفاظتی برای آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود.

 

راشاتودی در ادامه به گزارش دو گروه حقوق بشری دیگر اشاره می‌کند که در آن تاکید شده ارتش رژیم صهیونیستی قوانین بین المللی در حوزه کودکان فلسطینی را نقض کرده، آن‌ها را در سلول انفرادی حبس کرده و مورد آزار و سوءاستفاده قرار می‌دهد.

 

بر این اساس، نظامیان صهیونیست آسیب زیادی را به کودکان فلسطینی بازداشت شده، وارد می‌کنند و برای اعتراف گرفتن از آن‌ها از ابزار‌های مختلفی مانند غل‌وزنجیر استفاده می‌کند و هیچگونه دسترسی حقوقی به وکیل برای آن‌ها در نظر نمی‌گیرد.

 

راشاتودی سپس به تظاهرات فلسطینیان ساکن روستای «نبی صالح» در کرانه باختری اشاره کرده و گفت: آن‌ها به تجاوز تدریجی شهرک‌نشینان صهیونیست به منابع آبی خود اعتراض کردند، اما نظامیان صهیونیست با ورود خانه‌های فلسطینیان، آن‌ها را با زور و خشونت بازداشت می‌کنند.

 

پیشتر، کمیته حقوق کودکان سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد بود که ارتش و پلیس اسرائیل به صورت هدفمند با کودکان فلسطینی بدرفتاری کرده و در بسیاری از موارد آن‌ها را شکنجه می‌دهد و به زبان عبری از آن‌ها بازجوئی کرده و انتظار دارند که آن‌ها نیز به عبری اعتراف کنند.

 

اواسط تابستان گذشته، «جنبش جهانی دفاع از حقوق کودکان» در بیانیه‌ای مطبوعاتی فاش کرد که از ابتدای سال جاری میلادی تا نیمه تابستان، شانزده کودک فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.

 

منبع: فارس

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top