خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ الجمعة ٢٦ جمادى الثانية ١٤٤١ Friday, February 21, 2020
کد خبر: 972368
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۲ - ۱۶:۰۲
زورگویی غیرقانونی کانادا به ایران برای ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه
محل بررسی اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی از جمله مسائل پر حرف و حدیث این روزهاست که مقامات کانادایی با بیان اطلاعات کذب فضا را بر علیه جمهوری اسلامی تغییر دهند.
ترودو زورگویی غیرقانونی کانادا به ایران برای ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، دولتمردان غربی، از جمله مقمات کانادایی پس از سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین، با راه اندازی پروپاگاندای رسانه ای سعی دارند تا عنوان کنند که ایران حاضر نیست که در افشای حقایق این سقوط همراهی کند.

 

این ادعای کذب در حالی مطرح می شود که سه روز پس از این حادثه تلخ و دردناک، سردار حاجی زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با حضور در صداوسیما، رسما مسئولیت این خطای انسانی در هدف قرار دادن یک هواپیمای مسافربری را تایید و از ملت ایران عذرخواهی کرد.

 

همچنین بلافاصله پس از وقوع این حادثه، کارشناسان اوکراینی با حضور در محل سقوط هواپیما تحقیقات خود برای یافتن دلایل این سقوط را آغاز کردند تا مشخص شود ایران به رسیدگی عادلانه به این پرونده اعتقاد دارد.

 

اما محل بررسی اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی از جمله مسائل پر حرف و حدیث این روزهاست که مقامات کانادایی با بیان اطلاعات کذب و فشار بین المللی می خواهند فضا را بر علیه جمهوری اسلامی تغییر دهند.

 

پرهام فرهنگ وصال، کارشناس حقوق بین الملل، با ذکر قوانین بین المللی -ماده 26 معاهد شیکاگو- در خصوص نحوه بررسی اطلاعات جعبه سیاه هواپیما در صورت وقوع حادثه، نوشت: « بررسی سانحه هوایی در اختیار کشور محل سانحه است، آن هم در محدودهٔ قوانین داخلی همان کشور. به کشور محل ثبت هواپیما (و نه هیچ کشور دیگر) این «فرصت» داده می‌شود که «ناظران» خود را بفرستد، تا صرفاً در روند بررسی «حاضر» باشند.

ادعا می‌شود ایران از فناوری لازم برای این بررسی برخوردار نیست؟ با اینکه بی‌راه است، اما قبول. فناوری لازم را به ایران منتقل کنند؛ پولش را هم می‌دهیم. اصلاً برای محکم‌کاری هم که شده، کل فناوری بوئینگ را به ایران و تحت نظر متخصصین تماماً ایرانی منتقل کنند؛ پول این را هم می‌دهیم.»

 

 

به نظر می رسد اصرار مقامات کانادایی بر ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به کشوری خارجی خود بر نکات مبهم ماجرا می افزاید که بایست با پیگیری و هوشیاری مسئولان ایرانی دنبال شود.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top