خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ السبت ٥ رجب ١٤٤١ Saturday, February 29, 2020
کد خبر: 972406
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۲ - ۲۰:۲۸
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
در دور اول بررسی صلاحیت‌ها، هیأت‌های اجرایی رد کردند، به شورای نگهبان حمله شد!
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه جریانی از چند ماه قبل علیه شورای نگهبان به راه افتاده و با مطرح ساختن بحث ردصلاحیت ها فضاسازی کرده است.
مصباحی مقدم در دور اول بررسی صلاحیت‌ها، هیأت‌های اجرایی رد کردند، به شورای نگهبان حمله شد!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش جام نیوز، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم گفت: شورای نگهبان هنوز نتیجه بررسی نهایی خود را نسبت به شکایاتی که صورت گرفته، به پایان نرسانده است. باید صبر کرد تا این شورا نتیجه را اعلام کند و بعد از آن قضاوت کرد.

 

وی افزود: متاسفانه جریانی از چند ماه قبل علیه شورای نگهبان به راه افتاده و با مطرح ساختن بحث ردصلاحیت ها فضاسازی کرده است. این جریان مسأله را طوری مطرح کرده که بتواند پیش‌تر شورای نگهبان را به خاطر کارهایی که هنوز انجام نداده، محکوم کند.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در دور اول بررسی صلاحیت ها نیز با اینکه هیأت های اجرایی صلاحیت تعدادی از کاندیداهای مجلس را رد کرده بودند، بازهم سروصداها علیه شورای نگهبان صورت گرفت. به نظرم این جوسازی ها بدین خاطر است که چنین نهاد معتبری که به مثابه رکنی از قانون اساسی است، مورد خدشه قرار دهد. از این رو، حمله کنندگان به شورای نگهبان باید مورد موأخذه قرار گیرند و در روش خود بازنگری کنند.

 

وی بیان کرد: مرحوم امام(ره) نیز ضمن برخورد با این گونه مسائل، از جایگاه شورای نگهبان حمایت می‌کردند. این به چه معناست که هنوز شورای نگهبان نظر نهایی خود را اعلام نکرده، محکومیت‌ها شروع شود؟ درست است هیأت مرکزی نظارت که وابسته به شورای نگهبان است برای تعدادی از کاندیداها «عدم احراز صلاحیت» زده و تعدادی را هم ردصلاحیت کرده، اما هنوز کار تمام نشده است.

 

این عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: منتقدان باید اجازه دهند نتیجه نهایی از سوی شورای نگهبان اعلام شود و بعد اظهارنظر کنند. اظهارنظر اشخاص از طریق رسانه‌ها، نتیجه ای جز جوسازی علیه شورای نگهبان ندارد و به جای اینکه شور انتخاباتی ایجاد کند، مردم را مایوس خواهد کرد. بهترین کار این است که معترضین صبر کنند و با پیگیری‌های قانونی خود مطمئن باشند که شورای نگهبان در جایگاه عدالت نشسته است.

 

وی با ابراز امیدواری نسبت به دقیق بودن نتیجه بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان گفت: انتظار این است که رسیدگی به وضعیت صلاحیت‌ها از سوی این شورا دقیق و قانونی باشد و چیزی که خلاف انتظار است از شورای نگهبان مشاهده نشود.

 

منبع: جماران

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top