خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ الجمعة ٢٦ جمادى الثانية ١٤٤١ Friday, February 21, 2020
کد خبر: 972470
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۳ - ۱۳:۳۹
وزیر خارجه قرقیزستان؛
ایران یک قدرت جدی منطقه‌ای است
وزیر امور خارجه قرقیزستان با اشاره به تحولات اخیر در خاورمیانه بر رعایت قوانین بین‌المللی تأکید کرد و گفت: ایران یک قدرت جدی منطقه‌ای است.
قرقیزستان ایران یک قدرت جدی منطقه‌ای است
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «چنگیز حیدربیک‌اف» وزیر امور خارجه قرقیزستان در دیدار با دانشجویان آکادمی دیپلماسی با اشاره به تحولات اخیر در خاورمیانه بر رعایت قوانین بین المللی تأکید کرد.


وی در ابتدا اظهار داشت: در پی تشدید روابط بین ایران و آمریکا، قرقیزستان 2 کشور را به استفاده از ابزارهای صلح آمیز دعوت می‌کند و معتقد است باید حقوق بین المللی و قوانین سازمان ملل متحد رعایت شود.
این مقام تصریح کرد: سازمان ملل مؤسسه بین المللی با هدف حل مسائل این چنینی در سراسر جهان است و هر گونه اقدامی باید با اجازه این سازمان انجام شود.


حیدربیک‌اف گفت: استفاده از قدرت به طور یک طرفه به عنوان نقض قوانین بین المللی می‌ماند در همین راستا قرقیزستان بر حل مسائل با استفاده از ابزارهای صلح آمیز تأکید می‌کند.
وزیر امور خارجه قرقیزستان افزود: البته عواقب تشدید روابط بین ایران و آمریکا را قرقیزستان نیز احساس می‌کند و پس از تحولات اخیر تعاملات تجاری «بیشکک» با کشورهای خلیج فارس آسیب دیده است.
حیدربیک‌اف اظهار داشت: وضعیت ساده نیست و قرقیزستان همانند دیگر کشورهای جهان بر تحولات در این زمینه با دقت نظارت می‌کند.


وی در پایان تصریح کرد: ایران مرزهای مشترک با آسیای مرکزی از جمله ترکمنستان دارد و این کشور قدرت جدی منطقه‌ای است. ضمن اینکه «تهران» روابط گسترده‌ای با بسیاری از کشورهای منطقه دارد و دارای نقش قابل توجهی در بازار می‌باشد و به همین دلیل اتفاقات در این کشور به تأثیر زیادی بر دیگر کشورها می‌گذارد
 

فارس

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top