خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ الجمعة ١٦ شعبان ١٤٤١ Friday, April 10, 2020
کد خبر: 972892
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۱:۰۵
انتقاد تند وزیر بهداشت از نوع مدیریت «تامین اجتماعی»
وزیر بهداشت گفت: سیاست کلی وزارت بهداشت، حمایت از بخش خصوصی در حوزه سلامت است چون اعتقاد داریم که اگر از بخش خصوصی حمایت نکنیم، به بخش دولتی فشار مضاعفی وارد می‌شود و سرمایه‌گذاری‌های بعدی در این حوزه انجام نخواهد شد.
وزیر بهداشت انتقاد تند وزیر بهداشت از نوع مدیریت «تامین اجتماعی»
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، د کتر سعید نمکی در نشست با جمعی از نمایندگان بیمارستان‌های خصوصی تهران اظهار داشت: یکی از مشکلات ما این است که تامین اجتماعی اقدام به توسعه تخت‌های بیمارستانی و سرمایه گذاری مناسبی در حوزه سلامت نکرده است و نمی‌توانیم به بیش از 40 میلیون بیمه شده تامین اجتماعی، خدمات مورد نیاز را ارائه ندهیم.


وی افزود: اعتقاد داریم که بخش خصوصی را به گونه‌ای حمایت کنیم که احساس نکند دولت، رقیب او است؛ بلکه دولت با او همراه است و باید بتوانیم فضایی ایجاد کنیم که خرید راهبردی خدمات با رقابت بخش خصوصی شکل بگیرد و سرمایه‌گذاری در این بخش تقویت شود.
وزیر بهداشت یادآور شد: برخی از شیوه‌ها و منش‌ها باعث شد جامعه پزشکی در مظلومیت معنوی قرار گیرد و اکثر رسانه‌ها فقط به بحث نصب کارتخوان در مطب های پزشکان می پردازند، اما از پرداختن و نشان دادن مطب پزشکی که در آن پرداخت ویزیت برای بیماران الزامی نیست و یا از پرداختن به خدمات جامعه پزشکی در بحران‌ها و بلایای طبیعی، دوری می‌کنند.


بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، نمکی خاطرنشان کرد: در مورد تعرفه، سال گذشته تمام تلاش خود را کردیم تا بحث تعرفه های خدمات پزشکی در آخرین روز اسفند 97 تصویب شود و از اوایل امسال قابل اجرا باشد که ناشی از همدلی وزارت بهداشت و بخش خصوصی بود. البته سال گذشته تعرفه بخش خصوصی و دولتی، متفاوت دیده شد.


وی افزود: در سیلاب های گسترده امسال و همه بحران ها و بلایای طبیعی کادر بهداشتی و درمانی اعم از پزشک، پرستار، بهورز، ماما، نیروهای اورژانس و سایر نیروها، جان فشانی و از خودگذشتگی کردند، اما برخی افراد در قبال این خادمان مردم بی‌انصافی می‌کنند.
 

ایسنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top