خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ الجمعة ٤ رجب ١٤٤١ Friday, February 28, 2020
کد خبر: 972927
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۴۳
اعمال افزایش تعرفه آب مشترکان پر مصرف از سال آینده
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه افزایش 16 درصدی تعرفه آب مشترکان پرمصرف سال آینده نیز اعمال خواهد شد، گفت: هنوز کیفیت آب جنوب تهران با شمال تهران فاصله دارد و این فاصله از 50 درصد به 35 درصد رسیده است.
بختیاری اعمال  افزایش  تعرفه  آب  مشترکان  پر مصرف  از سال  آینده
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  محمدرضا بختیاری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه فردا فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران و رینگ آب جنوب تهران با حضور مقامات ارشد کشور به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: با افتتاح و بهره‌برداری فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران و رینگ آب جنوب تهران، جنوب و جنوب شرق تهران به منابع آب‌های سطحی متصل می‌شوند، افزود: همواره عنوان شده و می‌شود که کیفیت آب شرب شمال تهران از آب شرب جنوب تهران بالاتر است، بنابراین با افتتاح این پروژه که برای آن 550 میلیارد تومان هزینه شده است می‌تواند فاصله کیفیت آب شمال و جنوب تهران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کمتر و مرتفع کند.

 

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه شهرستان‌های قیام‌دشت، پاکدشت، قرچک، ورامین از نعمت این پروژه برخوردار خواهند بود، مناطق 15، 16، 17، 18، 19 و 20 شهرداری تهران از نعمت آب‌های سطحی و بالا رفتن کیفیت آب بهره‌مند خواهند شد.

 

بختیاری با تاکید بر اینکه بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم تهران علاوه بر اینکه هزینه‌های مالی در بر داشته دارای ارزش اجتماعی منحصر به فردی است، اظهار داشت: طرح یادشده یکی از بخش‌های طرح جامع آب تهران است و فاز اول آن در سال 94 توسط رئیس‌جمهور با ظرفیت 2.5 مترمکعب بر ثانیه به بهره‌برداری رسیده بود، بنابراین فردا نیز به احتمال زیاد فاز دوم این پروژه با حضور رئیس‌جمهور با ظرفیت 2.5 مترمکعب بر ثانیه به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطرنشان کرد: این پروژه ویژگی‌هایی دارد که اولین ویژگی آن این است که کیفیت آب شرب 2 میلیون نفر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ارتقاء خواهد داد و با برداشت 100 میلیون مترمکعب آب سطحی باعث خواهد شد تعداد زیادی از چاه‌ها خاموش شوند و دیگر از منابع زیرزمینی آبی برداشت نشود.

 

وی با تاکید بر اینکه با خاموش شدن چاه‌های آب می‌توانیم به جلوگیری از فرونشست دشت‌ها، به خصوص دشت پاکدشت امیدوار شویم، ادامه داد: در حال حاضر 70 درصد منابع آب شرب در تهران از آب‌های سطحی و 30 درصد از چاه‌ها تامین می‌شود، پس با افتتاح پروژه‌ای که فردا انجام خواهد شد، این نسبت 80 درصد به آب‌های سطحی ارتقاء خواهد یافت؛ چراکه کیفیت آب‌های سطحی بالاتر از کیفیت آب چاه‌ها است.

 

*تهران 150 میلیون مترمکعب بیلان منفی آب دارد

بختیاری با اشاره به اینکه تهران 150 میلیون مترمکعب بیلان منفی آب دارد، گفت: وقتی این پروژه به بهره‌برداری برسد و کیفیت آب شرب تهران افزایش یابد و 150 حلقه چاه مسدود و خاموش شود، می‌توانیم بگوییم این بیلان منفی به 50 میلیون مترمکعب خواهد رسید.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در خصوص کیفیت آب شرب تهران نیز گفت: در تهران قبل از افتتاح این پروژه نیز آب ناسالم نداشتیم و نیترات آب زیر 50 PPM نبود بنابراین با قاطعیت عنوان می‌کنیم کیفیت آب تهران بالاست و با این پروژه فاصله کیفیت آب شمال تهران با جنوب تهران کم خواهد شد.

 

*فاصله کیفیت آب شرب شمال تهران با جنوب تهران

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که پرسید در حال فاصله کیفیت آب شرب جنوب تهران با شمال تهران چند درصد است گفت: 50 سال است برداشت آب از منابع آب زیرزمینی به منابع آب زیرزمینی ضربه می‌زند پس هر چقدر استفاده از آب‌های سطحی جایگزین آب‌های زیرزمینی شود هم کیفیت آب بالا رفته و هم از فرونشست دشت‌ها جلوگیری می‌شود.بختیاری ادامه داد: فاصله کیفیت آب شرب شمال تهران با جنوب تهران پیشتر 50 درصد بود، اما در حال حاضر با افتتاح این پروژه این میزان به 35 درصد کاهش خواهد یافت.

 

*نصب آب شیرین‌کن‌هایی برای برخی مناطق 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که پرسید؛ گفته می‌شود در جنوب شرق استان تهران آب شیرین‌کن‌هایی برای برخی مناطق نصب شده است، آیا این صحت دارد یا خیر،‌گفت: ‌در جنوب شرق تهران مثل قرچک و ورامین چون شوری آب مطرح بود، به طور محدود آب شیرین‌کن نصب شده بود اما به زودی آنها نیز برداشته خواهد شد.

 

وی همچنین از افتتاح تصفیه‌خانه ششم در خردادماه سال آینده و تصفیه‌خان فاضلاب فیروز بهرام با سرمایه 2300 میلیارد تومان خبر داد و گفت: متاسفانه عمق چاه‌های آب در پاکدشت به 370 مترمکعب رسیده است که این یک عدد بسیار ناراحت‌کننده و نگران‌کننده است.

 

*حذف صدور قبض کاغذی آب برای 30 درصد مشترکان

بختیاری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که پرسید آیا صدور قبض کاغذی آب نیز همانند برق متوقف خواهد شد گفت: تا پایان سال 30 درصد مشترکان تهرانی قبض کاغذی آنها حذف خواهد شد.

 

*افزایش 16 درصدی تعرفه آب مشترکان پرمصرف سال آینده نیز اعمال خواهد شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که پرسید آیا افزایش 16 درصدی تعرفه آب مشترکان پرمصرف سال آینده نیز اعمال خواهد شد، اظهار داشت: سال آینده نیز تعرفه آب مشترکان پرمصرف اعمال خواهد یافت و احتمالا همانند امسال که در سه ماهه تابستان 16 درصد تعرفه آب این مشترکان افزایش داشت، سال آینده نیز در همین حد افزایش تعرفه اعمال خواهد شد.

 

فارس

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top