|
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ السبت ٩ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 23, 2021
کد خبر: 973799
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۲۳:۱۷
پیشنهادی به فعالان فرهنگی؛
نوسازی آیین‌های ملی را از راهپیمایی 22 بهمن شروع کنیم
سبک برگزاری و نوع اعلام پیام مردم ایران معمولا به یک شکل است؛ خلاقیت‌هایی که (به‌صورت استثنا) در برخی از نقاط اجرا می‌شود هم زورش به پوشش رسانه‌ای نمی‌رسد.
راهپیمایی  نوسازی آیین‌های ملی را از راهپیمایی 22 بهمن شروع کنیم
به این مطلب امتیاز دهید
68.4% 31.6% بازدید

به گزارش جام‌نیوز، سالانه در کشورمان به مناسبت‌های مختلف تظاهرات‌ها و راهیپیمایی‌هایی برگزار می‌شود که بزرگداشت ایام الله سیزده آبان، روز جهانی قدس و 22 بهمن از مهمترین آن‌هاست.

 

این مراسم در شهرهای مختلف با حضور پرشور جوانان و سایر اقشار برگزار می شود؛ اما روش و قالب برگزاری، همان روش‌ قدیمی است و معمولا شعارهای معمول با سبک و آهنگی کلیشه‌ای تکرار می‌شوند.

 

البته برنامه‌های متنوعی در حاشیه مراسم‌ها وجود دارد و جوانان با ذوق و خلاقیت خود از دستنوشته و کاردستی‌ برای انتقال پیام خود بهره می‌برند؛ اما سبک برگزاری و نوع اعلام پیام مردم ایران معمولا به یک شکل است؛ خلاقیت‌هایی که (به‌صورت استثنا) در برخی از نقاط اجرا می‌شود هم زورش به پوشش رسانه‌ای نمی‌رسد.

 

لذا از فعالان اجتماعی و کاربران فضای مجازی انتظار می رود با ارائه ایده‌های نو در روش‌های برگزاری اینگونه مراسمات، به نوسازی آیین‌های ملی میهنی کمک کنند.

 

یکی از زیباترین تظاهرات های قبل از انقلاب را در ویدئوی زیر می بینید.

دراین تجمع مردم سرود زیبایی که حاوی دعوت به وحدت و استکبارستیزی است همخوانی می‌کنند؛ در بخش‌هایی از سرود، جمعیت دست‌هایشان را به نشانه وحدت بر هم می‌کوبند.

 

ویدئوی راهپیمایی

 

این یک ایده انجام شده قبل از انقلاب است که مشابه آن را در سال های اخیر علیرغم سروده شدن اشعار زیبا و حماسی ندیده‌ایم!

به عنوان یک نمونه، همخوانی و اجرای این سرود میتواند ایده ‌ای برای راهپیمایی 22 بهمن باشد.
 


هیئت های مذهبی، کانون های فرهنگی، پایگاه های بسیج، کمپین های مردم نهاد و افراد خلاق می توانند در این امر کوشا و موثر باشند.  فعالین رسانه‌ای و رسانه‌ها نیز در انتشار ایده‌های اجرا شده در راهپیمایی بسیار اثر گذار خواهند بود.

 

به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و ابتکارات پیشنهادی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها در گام نخست می تواند به زیباتر شدن پیام مردم ایران در راهیپمایی ‌22 بهمن 98 و تسهیل انتقال آن به افکارعمومی و همچنین تسری‌اش به مناسبت‌های بعدی کمک کند.

 

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top