خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ الأحد ٤ شعبان ١٤٤١ Sunday, March 29, 2020
کد خبر: 974047
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۰۶:۰۳
دیپورت یک عضو گروهک تروریستی به ایران
در این ماه، باز هم یکی دیگر از اعضای گروهکهای تروریست، به کشور دیپورت شد.
اسلحه دیپورت یک عضو گروهک تروریستی به ایران
به این مطلب امتیاز دهید
89.5% 10.5% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بعد از دیپورت عادل بهرامی از اعضای گروهک تروریستی کومله توسط ترکیه، این بار یکی از اعضای حزب منحله دمکرات کردستان ایران از سوی دولت ترکیه به ایران دیپورت شد.

دولت ترکیە عادل مکرم را از این کشور اخراج کرد و او را از طریق مرز زمینی شهرستان خوی از توابع استان آذربایجان غربی به ایران دیپورت کرد.

عادل مکرم از اعضای فعال گروهک تروریستی حزب دمکرات کردستان ایران، شاخه مصطفی هجری بوده که اوایل تابستان به ترکیه رفت و از این کشور درخواست پناهندگی داد.

درخواست پناهندگی عادل مکرم به دلیل دادن اطلاعات دروغ به کمیساریای عالی سازمان ملل متحد و دولت ترکیه، رد شد و به او فرصت خروج از این کشور نیز داده شد اما نامبرده مخفیانه مدتها در این کشور زندگی کرد و در نهایت توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در ژانویه سال ۲۰۱۱ میلادی، با مبادله اسناد موافقتنامه همکاری حقوقی در امور مدنی و کیفری، به این سند اعتبار اجرایی دادند.

این معاهده جایگزین قرارداد استرداد مجرمین و تعاون قضایی ۱۹۳۷ و قرارداد جامع همکاری قضایی سال۲۰۰۹ شده است.

با استناد به ماده ۳۴ این معاهده، دو طرف متعهد هستند که اشخاصی را که در قلمرو آنان یافت می شوند بر طبق مفاد این سند برای تعقیب ،محاکمه یا اجرای محکومیت به طرف دیگر مسترد نمایند.

 

بولتون نیوز

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top