خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ الاثنين ٢٩ جمادى الثانية ١٤٤١ Monday, February 24, 2020
کد خبر: 974152
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۲۰:۳۶
ازدحام و ناامنی در زندان‌ها/ خشونت به بالاترین حد رسیده است
گزارش‌ های انتشار یافته در رسانه های انگلیس نشان می دهند که کنترل اوضاع زندان ها در این کشور همچنان معضلی بزرگ برای مقام های لندن است.
زندان ازدحام و ناامنی در زندان‌ها/ خشونت به بالاترین حد رسیده است
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، سازمان حسابرسی ملی انگلیس اعلام کرده است که دولت این کشور نتوانسته است برای کارمندان زندان و زندانیان محیطی ایمن، سالم و مناسب فراهم کند.


بنابر این گزارش، سیستم زندان‌های انگلیس و ولز نمی‌تواند نیاز‌های زندانیان و کارمندان زندان را برآورده کند.


طبق این گزارش، ۹۸ درصد از ۸۴ هزار و ۲۰۰ متر فضای زندان‌ها در انگلیس در ماه دسامبر ۲۰۱۹ پر ازدحام بودند؛ ۶۰ درصد از زندانیان در این کشور در زندان‌های شلوغ و پر ازدحام نگهداری می‌شوند.


طی چند سال اخیر خشونت در زندان‌های انگلیس به سطح رکورد رسیده است.


نهاد نظارت بر مجلس انگلیس می‌گوید که زندان‌های شلوغ و جمعیت بالای زندانیان با مجازات‌های طولانی مدت همراه شده است.


این در حالی است که با وجود این مشکلات، تنها ۱۳ درصد از ۱۰ هزار مکان جدید اعلام شده برای ساخت زندان‌ها در انگلیس تکمیل شده است.


سازمان حسابرسی ملی انگلیس گفته که در بازه زمانی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ گزارش‌های خشونت و موارد خودآزاری در بالاترین میزان بوده است.


بر اساس گزارش‌ها در این بازه زمانیئ همچنین حمله زندانیان به کارمندان در زندان‌های انگلیس ۱۱۰ درصد افزایش داشته است.


همچنین خشونت و درگیری در میان زندانیان ۶۳ درصد رشد داشته است؛ موارد خودآزاری زندانیان ۷۳ درصد افزایش داشته است.


گزارش‌ های انتشار یافته از ارتباط میان شرایط نگهداری زندانیان در انگلیس و رفتار خشونت آمیز آنان گفته اند.


این گزارش‌ ها می‎گویند که بیش از ۴۰ درصد از زندان‌های بازرسی شده در سال‌های ۲۰۱۵/۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ /۲۰۲۰ از لحاظ سطح ایمنی به طور کل ضعیف یا به اندازه کافی مناسب نبوده است.


۴۱ درصد از زندان‌های انگلیس نیاز به تعمیر اساسی یا تعویض کامل دارند؛ همچنین ۲ درصد از ساختمان زندان‌ها در معرض تخریب قرار دارند.


«دبورا کولز»، مدیر موسسه خیریه INQUEST در پاسخ به این گزارش گفته است که شرایط نا امید کننده و بی توجهی به زندان‌ها یک رسوایی ملی به شمار می‌آید. با این حال به نظر می‌رسد که سلامت و امنیت افراد در زندان‌ها در دستور کار دولت جدید از اهمیت پایینی برخوردار است.


همچنین تحقیقات جدید نشان می‌دهند تعداد زندانیانی که در انگلیس در دوره محکومیت خود در زندان‌ها به مواد مخدر اعتیاد پیدا کردند طی ۵ سال گذشته ۲ برابر شده است.


به گزارش گاردین، داده‌های نظرسنجی از زندان‌های انگلیس نشان می‌دهد، شمار زندانیانی که در دوره بازداشت خود به مواد مخدر اعتیاد پیدا کردند از ۸.۴ درصد در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ به ۱۵ درصد در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ افرایش یافته است.


این تحقیقات نشان می‌دهد بسیاری از زندان‌های انگلیس برای جلوگیری از توزیع و فروش مواد مخدر در زندان‌ها مجهز نیستند و استاندارد‌های امنیتی در زندان‌های این کشور با یکدیگر متفاوت است.


به گفته سخنگوی وزارت دادگستری انگلیس، مواد مخدر چالش‌های بزرگی برای زندان‌های انگلیس ایجاد کرده است؛ به همین دلیل است که ۱۰۰ میلیون دلار برای افزایش امنیت زندان‌ها سرمایه گذاری شده است تا بتوان مانع از ورود مواد مخدر به زندان‌ها شود.


«بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس، هم اکنون برای رفع بحران به وجود آمده در زندان‌های این کشور به شدت تحت فشار قرار گرفته است.


به گزارش پایگاه آبزرور، خدمات زندان‌ها در انگلیس و ولز بیش از ۸۵ میلیون پوند در بازه زمانی ۳ ساله به دلیل موضوعاتی مانند حمله زندانیان به کارمندان، درگیری میان زندانیان، تخریب و آسیب زدن به اموال زندان‌ها و تاخیر در آزاد کردن زندانیان برای دولت انگلیس هزینه در بر داشته است.


وکلا و کارشناسان امور زندان، دلیل بحران به وجود آمده در زندان‌های انگلیس را کمبود نگهبان و همچنین نگهبانان بی تجربه دانسته‎اند که مجبورند با زندان‌های پرازدحام و اغلب زندان‌هایی که در آن‌ها درگیری و رفتار خشونت آمیز بسیار است، برخورد کنند.


علاوه بر آن، این گروه هشدار داده‎اند برنامه‌های دولت انگلیس برای اجرای طرح «پلیس بیشتر، مجازات شدیدتر» باعث شده تا به بحران زندان‌های انگلیس دامن زده شود.


دولت انگلیس بار‌ها هشدار‌هایی در مورد شرایط بسیاری از زندان‌ها دریافت کرده است که از خشونت زندانیان علیه افسران زندان گفته شده و رکورد بسیار بالایی را نشان می‌دهد.


آمار‌ها نشان می‌دهند در ۱۲ ماه منتهی به ماه ژوئن سال ۲۰۱۹، ۱۰ هزار و ۴۲۴ مورد حمله زندانیان به نگهبانان در انگلیس به ثبت رسیده که نسبت به سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.


در گزارش‌ها آمده است زندانیان برای حمله به نگهبانان از «سینی‌های غذا» و یا «برس‌های توالت» سلاح‌های جدید ساخته و به نگهبانان حمله می‌کنند.

 

منبع: میزان

106

کلیدواژه ها:
ولز  |  زندان  |  انگلیس  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top