خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ الخميس ١٥ شعبان ١٤٤١ Thursday, April 9, 2020
کد خبر: 974253
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۸:۳۷
دبیرکل جبهه پایداری از دارایی‌اش رونمایی کرد
«سطح زندگی ام تقریبا متوسط است، یک پژو پارس دارم، یک خانه هم در قم دارم، یک آپارتمان کوچک هم در اصفهان به ما ارث رسیده است، شهریه حوزه را هم نمی گیرم، محتاج هم نیستم. دارایی همسرم هم نیمی از خانه ای است که به وی برای مهریه داده ام‌...»
آقاتهرانی  دبیرکل جبهه پایداری از دارایی‌اش رونمایی کرد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مرتضی آقا تهرانی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در اولین جلسه از سلسله جلسات رودرو با نامزدهای انتخابات مجلس که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با عنوان " آیا‌ وکیلم ؟!" برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره مسائل فرهنگی کشور گفت: مسائل فرهنگی پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد، مشکل فرهنگی خیلی داریم و در زمانی که بنده رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بودن تلاش هایی کردم که بتوانم بخشی از مشکلات را حل کنم.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات فراوانی مراکز و موسسات فرهنگی است که به شکل موازی فعالیت می‌کنند و هیچ ارتباطی هم با هم ندارند. ۸۱ موسسه فرهنگی داریم که از هم بی‌خبرند و هر کدام هم بودجه دارند.

آقاتهرانی تصریح کرد: ما یک مهندسی فرهنگی درست نداریم، شورای عالی انقلاب فرهنگی هم تلاش کرد چیزهایی را درست کند ولی به نتیجه نرسید.

وی ادامه داد: گاهی در کشور کارهایی می‌شود ولی بعد مسولان بعدی پی گیری نمی کنند، مثل بحث مسکن مهر که زحمات زیادی برایش کشیده شد ولی بعد دیدیم آقای آخوندی چه حرفهایی زد و گفت افتخارم این است که حتی یک خشت هم روی خشت نگذاشتم.

دبیرکل جبهه پایداری درباره دارایی های اقتصادی اش هم گفت: سطح زندگی ام تقریبا متوسط است، یک پژو پارس دارم، یک خانه هم در قم دارم، یک آپارتمان کوچک هم در اصفهان به ما ارث رسیده است، شهریه حوزه را هم نمی گیرم، محتاج هم نیستم. دارایی همسرم هم نیمی از خانه ای است که به وی برای مهریه داده ام‌.

وی درباره سوال یکی از دانشجویان گفت: اینکه گفته می‌شود آقای محصولی هزینه در تامین هزینه های جبله پایداری نقش داشته درست نیست، اگر هم کسی مث گوید بیاید ثابت کند.

به شفافیت آرا و شفافیت اقتصادی معتقدم

دبیر کل جبهه پایداری گفت: بنده هم به شفافیت آرا و به هم شفافیت معتقدم، آرای نمایندگان وقتی شفاف شود مشخص می‌شود آنها چه عملکردی دارند.

وی افزود: ما در حوزه فرهنگی مشکلاتی داریم و بحث فرهنگی بنیادی‌ترین چیزی است که اگر حل شود خیلی از مسائل حل خواهد شد‌. متاسفانه آن طوری که بنده می بینم ما وضعیت فرهنگی نابسامانی داریم.

آقا تهرانی تاکید کرد: شاید نیاز باشد نوع عملکرد مجلس را تغییر دهیم این مسائل جزو مسائل تحقیقاتی در دانشگاه‌ها باید باشد ولی متاسفانه مراکز علمی ما از مراکز قانون گذاری و اجرایی گسسته اند و این به دلیل ضعف هایی است که ما داریم.

دبیرکل جبهه پایداری درباره سوالی پیرامون بحث عدالت اقتصادی و چگونگی رفع مشکلات اقتصادی اظهار داشت: یک نماینده مجلس نه تنها باید فاسد و مفسد نباشد بلکه باید حساس تیز هم باشد و این خیلی بد است که میبینیم حدود یک سوم نمایندگان فعلی مجلس به دلیل فساد مالی رد صلاحیت می شوند.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی نمایندگان ابتدا به بحث شفافیت اقتصادی خود نماینده باید توجه شود و نماینده نباید درگیر مفاسد اقتصادی و مالی باشد.

آقا تهرانی درباره سوال دیگری تاکید کرد: عدالت باید در زمینه های مختلف درست تعریف و بیان شود، عدالت یعنی قرار دادن هر چیزی در جای خودش و این مسئله در حوزه اقتصاد مسئله جدی‌تری می شود.

وی افزود: باید تلاش کنیم کسانی که در حوزه اقتصادی وارد مجلس می شوند با اقتصاد اسلامی آشنایی و نسبت به آن آگاهی داشته باشند و برای پیاده سازی اقتصاد اسلامی تلاش کنند.

آقاتهرانی با اشاره به مشکلات بانکداری در کشور تاکید کرد: عده‌ای وجود دارند که اجازه نمی‌دهند مسائل مربوط به بانکداری حل شود و نیاز است که یک دولت قوی شکل بگیرد که بتواند در مقابل این افراد بایستد. متاسفانه ما هنوز یک بانک اسلامی به صورت پایلوت هم در کشور راه اندازی نکرده‌ایم.

دبیرکل حزب پایداری یادآور شد: متاسفانه دلبستگی برخی به غرب و اینکه فکر می کنند غربی ها بهتر از ما می فهمند مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری تصریح کرد: لیست جبهه پایداری بحث سامانه شفافیت اقتصادی خواهد پیوست، البته تصمیم شورای مرکزی این بود که هر کدام مبلغ ۲۰ میلیون برای تبلیغات بدهند، حتی یکی از دوستان ما در شورای مرکزی گفت یک راننده تاکسی گفته ماشینم را می‌فروشم که من گفتم به این اقدام نیازی نیست و چنین کاری نکند.

آقاتهرانی یادآور شد: کسی را می‌شناختم که برای انتخابات ۱۵ میلیارد خرج کرد چنین مسائلی وجود دارد و شما دانشجویان باید بصیرت افزایی کنید و به مردم بگویید که به چه کسی رای بدهند.

وی تصریح کرد: ما برای تبلیغات پول آنچنانی نداریم، با این حال اگر توانستیم به مجلس راه پیدا کنیم که خدمت خواهیم کرد اگر هم نشد که نشده است.

دبیرکل جبهه پایداری تاکید کرد: کسی به ما ساختمان و دفتر نداده و از هیچ دولتی هم چیزی نگرفتیم، دفتر ما هم الان جایی است که خود بنده رهن کردم، راستش دل ما برای رفتن به مجلس لک نمی‌زند.

وی گفت: گاهی برخی از نمایندگان تنها سر و صدا می‌کنند و ممکن است برخی فکر کنند که این نماینده خیلی خوب کار می کند ولی اگر آرائش شفاف شود و مشخص شود نمایندگان چه طرح هاست آن وقت مشخص می شود که چه نماینده‌ای کار کرده است و این نیست که نماینده فقط حرف بزند.
 

فارس

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top