خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ السبت ١٠ شعبان ١٤٤١ Saturday, April 4, 2020
کد خبر: 974271
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۲۱:۴۱
پیام یواشکی آلمانی‌ها به ایران!
برخلاف اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها، پیام تبریک اشتاین مایر رئیس جمهور آلمان به مناسبت روز ملی جمهوری اسلامی ایران خطاب به روحانی در روزهای گذشته واصل شده است.
روحانی و اشتان مایر پیام یواشکی آلمانی‌ها به ایران!
به این مطلب امتیاز دهید
37.5% 62.5% بازدید

به گزارش جام نیوز، در حالی که برخی رسانه ها از عدم قصد رئیس جمهور آلمان برای ارسال پیام تبریک به مناسبت روز ملی جمهوری اسلامی ایران ( ۲۲ بهمن ) در سال جاری خبر داده اند، شنیده ها حاکی از آن است پیام تبریک کتبی «اشتان مایر» خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در روزهای گذشته واصل شده است.

 

رئیس جمهور آلمان در بخشی از پیام مذکور ضمن تبریک روز ملی جمهوری اسلامی ایران، برای رئیس جمهور و مردم ایران آرزوی صحت و سلامت کرد و آلمان را "شریک صادق و جدی ایران" خوانده بود. 

 

به نظر می‌رسد فشار سفیر آمریکا در برلین، مهمترین دلیلی بوده که اشتاینمایر تلاش کرده تا ارسال پیام تبریک به ایران را مخفی نگه دارد؛ در این صورت باید به حال دولت آلمان تاسف خورد که حتی اجازه ندارد بدون نظر سفیر یک کشور دیگر، عادی ترین تشریفات دیپلماتیک در مناسبات خود با یک کشور مستقل دیگر را که با آن روابط تاریخی و حسنه داشته به جا آورد و اعلام کند قصد تبریک روز ملی آنها را ندارد!

 

براساس این گزارش، پیروی اروپا از سیاست های قلدرمابانه رژیم آمریکا روز به روز جایگاه شکننده اروپا در معادلات جهانی را ضعیف تر کرده و عزت ملت های ریشه دار اروپایی نیز لگدمال امیال بیگانگان بی ریشه خواهد شد.

 

منبع: فارس

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top