|
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ الجمعة ٨ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 22, 2021
کد خبر: 974272
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۲۲:۰۰
عالم اهل سنت: سردار سلیمانی، متعلق به اسلام است
بعد از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، برخی از فعالان رسانه ای اپوزیسیون به خصوص وهابی‌ها، علنا خوشحالی و رضایت خود از اقدام تروریستی آمریکا را اعلام کردند؛ اقدامی که علمای اهل سنت ایران به شدت علیه آن موضع گرفتند.
شهید سلیمانی عالم اهل سنت: سردار سلیمانی، متعلق به اسلام است
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، مولوی خیر الله یعقوبی از ائمه جمعه اهل سنت مازندران با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی و نیز تلاش رسانه هایی که در پوشش اهل سنت سعی در تخریب شخصیت و مجاهدت های این سردار بزرگ اسلام دارند، گفت: و اعدو لهم ماستطعتم من قوه…  قرآن کریم ما را همیشه به خویشتن داری و صبر دعوت می کند ولی در موارد مختلفی وارد شده که اگر دشمن به شما عقوبتی رساند، شما نیز می توانید مقابله به مثل کنید و در مقابل آنها قد علم بکنید.

 

ایشان با اشاره به این که در طول تاریخ عده ای از مومنان جان خود را در راه اعتلای اسلام داده اند، افزود: سردار سلیمانی گنجینه ای بزرگ بود که از جهان اسلام گرفته شد و در حقیقت ایشان متعلق به یک طیف و گروه و مذهب خاص نبوده بلکه متعلق به اسلام است.

 

در ادامه این عالم اهل سنت، ضمن اشاره به انتقام سپاه و هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد گفت: درست است که ما نمی توانیم در این اتفاق تلخ، مانندی برای سردار سلیمانی تصور کنیم و همه ی سربازهای تروریستی که در منطقه ما وارد شدند در کفه ترازوی مقایسه با سردار سلیمانی به حساب نمی آیند، اما کاری که سپاه پاسداران انقلاب سلامی در ماجرای هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد انجام داد، بسیار فهیمانه و دقیق بود.

 

مولوی یعقوبی در ادامه افزود: شهید سلیمانی خطاب به دشمن خودش گفته بود ای برادر اگر مرا به شهادت برسانی به والله در فردای قیامت شفیع تو خواهم شد. بنابراین نمی شود این شخصیت بزرگ را با عده ای جنایت کار که دو سه قاره از سرزمین خودشان فاصله گرفته اند و در منطقه ما دست به جنایت می زنند، سرزمین های اسلامی را به هرج و مرج کشیده اند، ایجاد تفرقه و دشمنی را در بین مسلمین در دستور کار قرار داده اند و کشورهای اسلامی را با هم وارد جنگ کرده اند، مقایسه کرد. لذا ما از کار سپاه بسیار خوشحال هستیم. آن کثرت امکانات مادی و انسانی که در جبهه دشمن وجود دارد، به هیچ وجه موجب ترس و وحشت جبهه اسلام نمی شود؛ همانطور که بزرگان ما گفته اند و در قرآن آمده است "کم من فئه قلیله غلبت فئه کثیره" این وعده قرآن است و ما دیدیم این را. بنابراین شهید سلیمانی و امثال ایشان مثل آقای الجزایری و عمر مختار که در مقابل دشمنان ایستادند، متعلق به آب و خاک خاصی نیستند بلکه به دنیای اسلام تعلق دارند.

 

این عالم برجسته اهل سنت با اشاره به سفر خود به عراق و دیدار با شخصیت هایی همچون خالد ملا، مفتی حنفی مذهب بغداد و احمد طه حسن، رئیس مزار امام ابو حنیفه ره، به نقل قولی از آنها مبنی بر سربریدن ۵۰۰ روحانی اهل سنت توسط داعش پرداخت و با استناد به این مطلب گفت: چطور می شود شهید سلیمانی که در راه مبارزه با این تکفیری ها به شهادت رسید را قاتل اعراب معرفی کرد؟

 

ایشان در مقام تشریح ماهیت داعش و دشمنی خاص این فرقه تکفیری با اهل سنت افزود: در این باره همین بس که داعش در پیامی به مولوی عبدالحمید اعلام کرده بود که اگر ما به ایران بیاییم، اولین کسی از اهل سنت را که محاکمه صحرایی خواهیم کرد و بدن او را در بیابان ها خواهیم کشید تا معدوم شود تو خواهی بود؛ مشخص می شود که کسانی که درباره شهید سلیمانی این توصیفات کذب را انجام میدهند چیزی جز کینه و عناد در دل ندارند و بنابراین همانطورکه گفته شد باید گفت موتو بغیضکم.

 

 

106

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top