|
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ السبت ٩ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 23, 2021
کد خبر: 974360
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۷:۳۵
عالم اهل سنت: اهل سنت در زمان شاه، هیچ هویتی نداشت
اهل سنت در زمان رژیم شاهنشاهی، هیچ برنامه ای نداشتند نه در حوزه های عملیه شان و نه در مدارس دینی دیگرشان هیچ مساله ای نبود؛ هیچ هویتی نداشتند.
پهلوی عالم اهل سنت: اهل سنت در زمان شاه، هیچ هویتی نداشت
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، مولوی یعقوبی از ائمه جمعه اهل سنت مازندران درباره دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: هرکشوری استقلال خود را به یکدیگر تبریک می گوید و با شکوه جشن میگیرد و همواره برای استقلالی که بدست آورده خوشحال اند و خون شهدایی که در این راه به زمین ریخته شده را پاس می دارد. به هر حال در زمان شاه که یک چیزهایی به مردم یاد می دادند که شما اینکار را بکنید و اینگونه از حکومت شاه حمایت کنید و برخی مردم این کارها را می کردند اما ما در ایران در این روزها که به نام ایام الله است، بر خود واجب میدانیم که در روز ۲۲ بهمن برای خودنمایی و برای اینکه باز با آرمان های امام راحل تجدید بیعت شود، برای این که استقلال کشورمان را مجددا به رخ جهانیان بکشیم و با آن بیعت مجدد داشته باشیم، را بزرگ بداریم.

 

این عالم اهل سنت اضافه کرد: اهل سنت در زمان رژیم شاهنشاهی، هیچ برنامه ای نداشتند نه در حوزه های عملیه شان و نه در مدارس دینی دیگرشان هیچ مساله ای نبود؛ هیچ هویتی نداشتند. حال ممکن است بعضی انسان ها، حرف هایی بزنند چون اطلاعاتشان در این زمینه کم هست، مطالعه شان کم هست و اهل سنت در زمان طاغوت هیچ مراسمی نداشت، هیچ جایگاهی نداشت، هیچ هویتی برای ما تعریف نشده بود.

 

مولوی یعقوبی در پایان تاکید کرد: اما الحمدلله الآن خب برای اهل سنت همین که حوزه های علمیه اهل سنت در تهران دفتری دارد، یک رییسی دارد، می توانند امتحاناتی بدهند و مدرک بگیرند؛ می توانند در هر کاروان اهل سنت دو نفر به عنوان راهنمایان و مرشدین حج مشرف می شوند. برای خانم ها، روحانی خانم مشرف میشود. در دستگاه قضاوت باز می بینیم با اینکه در منطقه مثلا قاضی اهل تشیع هست، باز هم می گوند که نظر فقه خودتان را درباره میراث و در مورد طلاق و نکاح و دعواهای بین مردم می بینیم نظر فقه حنفی، شافعی و … . اینها همه الحمدلله از برکات همین انقلاب است و هرکسی که کتمان بکند از روی یک بغض و عناد و از روی یک ناراحتی است.

 

 

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top