خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ السبت ٥ رجب ١٤٤١ Saturday, February 29, 2020
کد خبر: 974418
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۴:۰۶
رونمایی از بودجه پیشنهادی ترامپ؛
اختصاص بیش از ۳۳۷ میلیون دلار برای مقابله با ایران
ترامپ بودجه پیشنهادی دولت خود برای سال مالی ۲۰۲۱ را ارائه کرد. افزایش هزینه‌های دفاعی و نوسازی زرادخانه‌های هسته‌ای از موارد مهم بودجه پیشنهادی‌اند. برای مقابله با ایران هم تقاضای بیش از ۳۳۷ میلیون دلار شده است.
ترامپ اختصاص بیش از ۳۳۷ میلیون دلار برای مقابله با ایران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش جام نیوز، دولت ایالات متحده آمریکا رئوس کلی و ارقام در نظرگرفته شده در بودجه سال ۲۰۲۱ این کشور را اعلام کرد.

 

بودجه‌ پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای سال مالی ۲۰۲۱، بالغ بر ۸ / ۴ تریلیون دلار است.در این بودجه‌ ۷۴۰ میلیارد دلار برای هزینه‌های دفاعی در نظر گرفته شده است.

 

طبق گزارش رسانه‌ها، در بودجه پیشنهادی ترامپ ۳۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برای مقابله با ایران در نظر گرفته شده است. در این بودجه درخواست شده که کمک‌های نظامی و اقتصادی از جمله بیش از ۳۳۷ میلیون دلار به شرکای آمریکا در خاورمیانه برای مقابله با ایران اختصاص داده شود.

 

دولت دونالد ترامپ از زمان روی کار آمدن در ژانویه ۲۰۱۷ موضعی تهاجمی علیه ایران در پیش گرفته است و در اردیبهشت پارسال از برجام خارج و تحریم‌های شدیدی علیه ایران وضع کرده است.

 

ترامپ همچنین بودجه‌ی بیشتری برای نوسازی زرادخانه‌های هسته‌ای ایالات متحده در نظر گرفته است.

 

برای این منظور طبق بودجه پیشنهادی او، آژانس ملی امنیت هسته‌ای ایالات متحده باید به بودجه‌ای اضافی بالغ بر ۲ / ۳ میلیارد دلار دسترسی داشته باشد؛ این رقم افزایشی ۲۰ درصدی نسبت به قبل دارد.

 

شدیدترین کاهش بودجه طبق برنامه پیشنهادی ترامپ گریبانگیر آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا می‌شود. بر این اساس "ای‌پی‌اِی" تقریبا ۲۷ درصد بودجه کمتری نسبت به دوره گذشته دریافت می‌کند. بر پایه گزارش‌های منتشرشده، در این صورت بودجه این آژانس به پایین ترین سطح از دهه‌ی ۹۰ میلادی خواهد رسید. هرچند ترامپ دیگر تغییرات اقلیمی را مانند گذشته "یک شوخی" نمی‌نامد اما همچنان تردید خود را نسبت به این مسئله که انسان منشا تغییرات اقلیمی است، بیان می‌کند.

 

طبق برنامه‌های ارائه شده، بخش خدمات اجتماعی با صرفه‌جویی‌ گسترده‌ای روبرو خواهد بود؛ برای مثال در تسهیلات ساخت مسکن.

 

از دیگر برنامه‌های پیشنهادی ترامپ کاهش بودجه‌ در نظر گرفته شده برای کمک‌های توسعه‌ای بین المللی تا ۲۱ درصد است.

 

طرح بودجه‌ای که روسای‌جمهوری آمريکا ارائه می‌دهند معمولا يک سند سياسی برای شروع مذاکره و چانه‌زنی با کنگره است و طرح‌های دونالد ترامپ برای کاستن بودجه بخش‌هایی مانند محيط زيست، مسکن عمومی و ساير موارد در سال‌های گذشته از سوی کنگره آمريکا رد شده‌اند.

 

دمکرات‌ها می‌گويند طرح بودجه دونالد ترامپ پشت کردن به وعده‌های خود او در سخنرانی ساليانه در صحن کنگره است که گفته بود از بازنشستگی تامين اجتماعی و خدمات بهداشتی دولتی برای شهروندان مسن «همواره حفاظت خواهد کرد».

 

بودجه پيشنهادی ترامپ از طريق کاستن از هزينه دارو و سخت‌گيری بيشتر در مورد کسانی که ممکن است مشمول کمک‌های ويژه معلولان شوند، هزينه شبکه بهداشت عمومی را کاهش می‌دهد.

 

این بودجه در عين حال می‌خواهد با اجرای مقررات جديدی در زمينه اشتغال و کاريابی حدود ۲۹۲ ميليارد دلار از بودجه يارانه نقدی و بهداشت رايگان برای اقشار کم‌درآمد بکاهد.

 

با وجود اینکه حذف کسری بودجه ۲۲ تريليون دلاری آمريکا يکی از شعارهای اصلی دونالد ترامپ بود ولی تمامی بودجه‌های دوران رياست‌جمهوری او به اين رقم عظيم افزوده اند.

 

بر اساس پيش‌بینی‌ها در سال جاری حداقل میلادی يک تريليون و در سال آينده حدود ۹۶۶ ميليارد دلار ديگر به بدهی آمریکا افزوده خواهد شد. برآوردها حاکی است که طی ده سال آينده حداقل ۵.۶ تريليون ديگر بدون احتساب بهره آن به بدهی دولت ایالات متحده اضافه خواهد شد.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top