خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ الثلاثاء ١ رجب ١٤٤١ Tuesday, February 25, 2020
کد خبر: 974573
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۲:۳۴
اُفت ۴ درصدی بارندگی نسبت به سال گذشته
ارتفاع بارش‌ها در سال آبی جاری تا ۲۲ بهمن ۹۸ به ۱۵۶ میلیمتر رسید که نسبت به سال گذشته کاهش ۴ درصدی داشته است.
بارندگی اُفت  ۴  درصدی  بارندگی  نسبت  به  سال  گذشته
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  روند هفتگی بارش‌ها در حوضه‌های آبریز اصلی نشان می‌دهد که از ابتدای سال آبی جاری تا ۲۲ بهمن ۹۸ ارتفاع بارش‌ها به ۱۵۶ میلیمتر رسیده که نسبت به سال گذشته کاهش ۴ درصدی داشته است.بررسی‌ها نشان می‌دهد که بارش‌ها نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله با افزایش ۲۱ درصدی روبه‌رو بوده است.

 

در حوضه آبریز خزر ارتفاع بارش‌ها به ۲۰۳.۷ میلیمتر رسیده که نسبت به سال گذشته کاهش ۲۴ درصدی و نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله افزایش ۲ درصدی داشته است.حوضه‌های آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۲۶۸.۳ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته کاهش ۱۲ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۲۴ درصدی را به ثبت رسانده است.

 

در حوضه آبریز دریاچه ارومیه با ۱۴۲.۹ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته کاهش ۴۱ درصدی و نسبت به دراز مدت اُفت ۷ درصدی داشته است.حوضه فلات مرکزی با ۱۰۱.۳ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۱ درصدی و نسبت به دراز مدت با رشد ۲۷ درصدی روبرو بوده است.

 

همچنین حوضه مرزی شرق با ۸۱.۸ میلیمتر بارش نسبت به هفته گذشته و نسبت به مدت مشابه سال قبل هیچ تغییری نداشته است.حوضه آبریز قره قوم با ۹۸.۳ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته کاهش ۴ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۲۱ درصدی داشته است.

 

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top