خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ الجمعة ١٦ شعبان ١٤٤١ Friday, April 10, 2020
کد خبر: 974823
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۷:۲۹
سیدحسن نصرالله: ملت‌های منطقه به‌سوی رویارویی با آمریکا می‌روند
سید حسن نصرالله گفت: مهم تر از طرح ترامپ واکنش فلسطینی هاست که به شکل کامل این طرح را محکوم کردند که طبیعی است، این محکومیت سنگ بنای مقابله با طرح ترامپ است.
شهادت شهید سلیمانی ما را وارد مرحله سرنوشت سازی کرد سیدحسن نصرالله: ملت‌های منطقه به‌سوی رویارویی با آمریکا می‌روند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت شهادت رهبران مقاومت وچهلمین روز شهادت سپهبد سلیمانی و یاراتنش با تبریک 41 مين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبر انقلاب و ملت ایران اشاره کرد که  انقلاب اسلامی ایران علیرغم جنگ های نظامی و امنیتی و اقتصادی و رسانه ای همچنان مقاومت می کند.

دبیرکل حزب الله در خصوص شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: ویژگی رهبران شهید این است که در کنار مسئولیت پذیری آماده فداکاری بدون هیچ حد و مرزی بودند.

سید حسن نصرالله گفت: وقتی وصیت نامه شهید سلیمانی را می خوانیم خود را در برابر فرمانده مجاهد و عارف می بینیم که غصه کشور ملت اش را داشت.

دبیر کل حزب الله افزود: شهدای مقاومت همه ارزش های انسانی و دینی را به نمایش گذاشت و برای ما مدرسه ای زنده به جا گذاشتند.

وی افزود: شهادت شهیدان سلیمانی و المهندس مقاومت و جمهوری اسلامی ایران را وارد مرحله ای جدید و سرنوشت ساز کرده است.

نصرالله افزود:دولت ترامپ در هفته های گذشته دو جنایت بزرگ مرتکب شد که اولین آن ترور شهیدان سلیمانی و المهندس بود، جنایت دوم اعلام طرح مسئله موسوم به معامله قرن بود و جنایت اول در خدمت جریمه دوم بود، دو جنایت در خدمت استبداد و به یغما بردن ثروت ها ومقدسات ما هستند.

نصرالله ادامه داد:آن چیزی که معامله قرن نام گرفته است در واقع معامله ای نیست بلکه طرحی است برای ترامپ برای پایان دادن به آرمان فلسطین ارائه کرده است.

سيد حسن نصرالله گفت: موفقیت طرح ترامپ به مواضعی که در برابر موضع آمریکا از ثبات و استمرار برخوردار بستگی دارد و آمریکا قضا و قدر نیست که نتوان تغییرش داد و تجربه نشان داده است که ملت های آزاده تصمیم به مقاومت در برابر سیاست های آمریکا گرفته اند، آمریکا شکست خورده است.

سید حسن نصرالله گفت: مهم تر از طرح ترامپ واکنش فلسطینی هاست که به شکل کامل این طرح را محکوم کردند که طبیعی است، این محکومیت سنگ بنای مقابله با طرح ترامپ است.

دبیر کل حزب الله افزود :می توان گفت که این طرح مرده به دنیا آمده است، اما باز هم می توان گفت که این طرح توسط دنیا رد شده است اما صاحبش اصرار دارد ان را به هر قیمتی اجرا کند و باهر وسیله ای که شده آن را انجام خواهد داد.

سید حسن نصرالله: مرحله جدید پیش روی ما بر مردم منطقه ما واجب می دارد که به سوی مبارزه اساسی قدم بردارند، این مسئله به دلیل وقوع این جنایت جدید(شهادت فرماندهان مقاومت) رخ داده است، ما در برابر یک درگیری جدید هستیم که نمی توان از آن اجتناب کرد چرا که دشمن ما حمله می کند، می کشد، جنگ راه می اندازد، امریکا کسی که که با ملت ها و حاکمان منطقه که تسلیم شدن را رد می کنند. درگیری می شود.

دبیرکل حزب الله گفت: ما همچنان در مرحله واکنش آهسته و با تاخیر هستیم، ملت های ما به سوی درگیری با آمریکایی دعوت هستند که بالاترین مصداق شیطنت و تروریسم و توحش و تجاوز و تکبر و افساد فی الارض است.

سید حسن نصرالله افزود: در این نبرد ما اولا نیاز به هوشیاری و دعوت مردم به حقیقت و نترسیدن از امریکا و اعتماد به خدا وقدرت های ما و قدرت امت ما نیاز داریم، ما به امید به آینده نیازر داریم و باید بدانیم که آمریکا و اسرائیل قضا و قدر نیستند.

سید حسن نصرالله ادامه داد: تمام جنگ ها و جنایت های اسرائیل در منطقه، مسئول اول آن آمریکا است، داعش که جنایت های هولناکی را مرتکب شد و در سوریه جنایت های زیادی را مرتکب شد، مسئولیت آن متوجه آمریکا است.

دبیرکل حزب الله لبنان از تمامی علماء و نخبگان و ملت های منطقه خواست با تفکر، برنامه ریزی وارد نبرد همه جانبه آینده جبهه مقاومت شوند.

سید حسن نصرالله: از ملت وفادار و مظلوم عراق می خواهم که به ابومهدی المهندس وفادار بمانند و در پیروزی بر داعش همکاری کنند، از آنها می خواهم به قاسم سلیمانی نیز وفادار بمانند، مسئولیت اولیه پاسخ به این جنایت بر عهده شماست، از شما می خواهم حشد الشعبی را حفظ کنید چرا که آمریکا می خواهد حشد را منحل کند چون یکی از فاکتورهای قدرت در عراق و تقویت روحیه ایمانی و جهادی و است، پس از ان از ملت عراق می خواهم که نیروهای امریکایی را از کشورشان خارج کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی در سالهای اخیر تمام فکرش این بود که عراق را عزیز، مقتدر، حاضر در منطقه ببیند.

سید حسن نصرالله در پایان سخنرانی خود با اشاره به وضعیت داخلی لبنان و مشکلات اقتصادی و اجتماعی از نگرانی حزب الله در خصوص مسائل اقتصادی مردم لبنان گفت و از آمادگی حزب الله برای نقش آفرینی در جهت مشکلات معیشتی خبر داد.

نصرالله در ادامه برای حل مشکلات معیشتی خواستار حمایت همه جانبه از دولت جدید لبنان شد.

در حال تکمیل

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top