|
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ الاثنين ١١ جمادى الثانية ١٤٤٢ Monday, January 25, 2021
کد خبر: 975273
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۲/۱ - ۲۱:۳۲
توضیحات ژنرال روس درباره درگیری نیروهای روسیه و آمریکا در سوریه
پیشتر ویدئوی درگیری خودروهای زرهی روسیه و آمریکا در سوریه در یوتیوب منتشر شده بود. این حادثه در حوالی شهر قامشلی در شمال شرقی سوریه رخ داده اما زمان تهیه ویدئو اعلام نشده است.
توضیحات ژنرال روس درباره درگیری نیروهای روسیه و آمریکا در سوریه  توضیحات ژنرال روس درباره درگیری نیروهای روسیه و آمریکا در سوریه
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش جام نیوز، سپهبد لئونید ایواشوف، رئیس سابق اداره کل همکاری های نظامی بین المللی وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه اظهار داشت آمریکایی ها با تحریکات و درگیری های کوچک خود با ارتش روسیه ، حالت تنش در سوریه را حفظ می کنند. چنین درگیری هایی ادامه خواهد یافت ، اما به رویارویی آشکار منجر نخواهد شد.

خبرگزارش اسپوتنیک در این باره گزارش داد که، ایواشوف گفت: «ارتش آمریکا با چنین تحریکات جزئی  از جمله در جاده ها ، تنش را در سوریه حفظ خواهد کرد. آنها علاقه ای ندارند که در سوریه ثبات کامل برقرار شود و روسیه دارای نقش اول در جل و فصل کامل اوضاع سوریه باشد. چنین درگیری هایی ادامه خواهد یافت ، اما به رویارویی آشکار منجر نخواهد شد.»

پیشتر ویدئوی درگیری خودروهای زرهی روسیه و آمریکا در سوریه در یوتیوب منتشر شده بود. این حادثه در حوالی شهر قامشلی در شمال شرقی سوریه رخ داده اما زمان تهیه ویدئو اعلام نشده است.

ویدئو توسط مسافر خودرویی تهیه شده که با کاروان خودروهای دارای پرچم های روسیه از جمله یک نفربر زرهی و یک خودروی زرهی "تیگر" روبروگردیده است. در مقابل آنها دو خودرو زرهی آمریکایی قرار دارد که یکی از آنها دارای  پرچم آمریکا است. ستون بسیار آهسته حرکت می کند ، و خودروی سعی می کند از ماشین زرهی آمریکایی سبقت بگیرد ، اما این خودرو عبور آن را مسدود می کند ، و سپس باعث می شود تا از جاده منحرف شده و به داخل یک مزرعه برود ، پس از آن هر دو ماشین متوقف می شوند. ویدئو در اینجا به پایان می رسد.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) از اظهار نظر در مورد این ویدئو خودداری کرد.

ویلیام آوربان، سخنگوی سخنگوی سنتکام، در پاسخ به این سؤال كه آیا از وقوع درگیری ها  بین ارتش های روسیه و آمریكا در سوریه اطلاع دارد ، گفت: «به طور كلی ، می توانم بگویم كه ما برای جلوگیری از درگیری با روسها ، در حال تعامل تنگاتنگ هستیم و این تعامل برای کاهش تنش ، جلوگیری از اصطکاک اساساً مؤثر است.»

وی تعامل با ارتش روسیه را "حرفه ای" خواند.

پیش از این ، سربازان ارتش روسیه سربازان آمریکایی را از درگیری با سوری ها در حوالی شهر قامشلی نجات داده بودند . این حادثه پس از درگیری بین پرسنل ارتش آمریكا و جمعیت محلی رخ داد كه در نتیجه آن  آمریکایی ها به سوی مردم سوریه تیراندازی كردند. یک پسربچه  14 ساله کشته و یکی از ساکنان محلی مجروح شد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد پس از این حادثه نظامیان روسیه ستون آمریکایی را به سوی محل استقرار آنها هدایت نمودند.

 

خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top