خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ الخميس ١٥ شعبان ١٤٤١ Thursday, April 9, 2020
کد خبر: 975552
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۲۰:۲۵
افزایش ناآرامی در دهلی نو در آستانه سفر ترامپ
بخشی از اعتراضات گزارش شده در نزدیکی ایستگاه راه آهن شهر دهلی‌نو به وقوع پیوست و که در آن بانوان معترض صحنه گردان اصلی بودند.
افزایش ناآرامی در دهلی نو در آستانه سفر ترامپ افزایش ناآرامی در دهلی نو در آستانه سفر ترامپ
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش جام نیوز، معترضین به تصویب قانون تبعیض مذهبی در نقاط مختلف پایتخت هند به خیابان‌ها آمده و با نیروهای پلیس درگیر شدند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که  پلیس هند از برگزاری دو تظاهرات بزرگ ضد دولتی در دهلی نو پایتخت این کشور خبر داد. مسئولین ارشد پلیس مدعی شدند نیروهای انتظامی با حضور به موقع موفق به منتشر کردن معترضین شده و مانع تخریب ساختمان های دولتی توسط آنها شدند.

این در حالی است که برخی دیگر از مسئولین پلیس می‌گویند برای متفرق کردن تظاهرات پلیس مجبور به استفاده از گاز اشک آور و شلیک هوایی شده است.

به گفته شاهدان عینی، پلیس با حمله به معترضین تعداد زیادی را دستگیر کرده است و در ضرب و شتم صورت گرفته توسط نظامیان هندی تعدادی از معترضین به شدت زخمی شده‌اند.

بخشی از اعتراضات گزارش شده در نزدیکی ایستگاه راه آهن شهر دهلی‌نو به وقوع پیوست و که در آن بانوان معترض صحنه گردان اصلی بودند.

معترضین خواهان لغو فوری قوانین بازنگری تابعیت هستند که طبق آن غیر هندی‌ها به شرط مسلمان نبودن می‌توانند تابعیت هندی دریافت کنند.

گسترش اعتراضات در آستانه سفر ترامپ دردسرهای زیادی برای دولت هند ایجاد کرده است و دهلی نو تلاش می‌کند از طریق مذاکره موج اعتراضات را کنترل کند.

این در حالی است که نظامیان هندی حداقل 30 نفر را در جریان سرکوب اعتراض به قانون تبعیض مذهبی کشته‌اند و حدود 21 هزار نفر را نیز دستگیر کرده‌اند.

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top