خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ الخميس ٨ شعبان ١٤٤١ Thursday, April 2, 2020
کد خبر: 975954
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۹:۳۹
با انتشار یادداشتی در نشریه آتلانتیک؛
ژنرال امریکایی: چرا با داعشی‌های داخلی نمی‌جنگیم؟!
جان آلن: ناتوانی ما در مقابله با این گروه‌های داخلی و شبکه‌هایشان و کوتاهی در اینکه آن‌ها را مانند نهادهای خارجی تروریست تلقی کنیم، به ما تلفات جانی وارد می‌کند، ارزش‌های مشترک و مهم‌مان را از بین می‌برد و اعتبار و وحدت ما را به قمار می‌گذارد.
نئونازیسم ژنرال امریکایی: چرا با داعشی‌های داخلی نمی‌جنگیم؟!
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش جام نیوز، ژنرال «جان آلن» فرمانده سابق نیروهای ناتو در افغانستان و مدیر کنونی اندیشکده "بروکینگز"، در یادداشتی برای نشریه "آتلانتیک"، از روند رو به تزاید نژادپرستی در امریکا ابراز ناخرسندی کرد.

در یادداشت وی می‌خوانیم:

 

««من به‌عنوان فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، با دشمنان امریکا در خارج جنگیده‌ام؛ اما اکنون باید در کشورم با ایدئولوژی‌های خشونت‌بار و نفرت‌انگیز مبتنی بر برتری نژاد سفیدپوستان مبارزه کنم.

نهادهای خشونت‌پراکن مبتنی بر برتری نژاد سفیدپوستان هم به شیوه‌ای مشابه عمل می‌کنند.

ناتوانی ما در مقابله با این گروه‌های داخلی و شبکه‌هایشان و کوتاهی در اینکه آن‌ها را مانند نهادهای خارجی تروریست تلقی کنیم، به ما تلفات جانی وارد می‌کند، ارزش‌های مشترک و مهم‌مان را از بین می‌برد و اعتبار و وحدت ما را به قمار می‌گذارد.

این مسأله هم‌اکنون در حال وقوع است ـ نه در برخی مناطق دورافتاده ـ و ما باید برای حفظ جمهوری خود سریع اقدام کنیم.

 

من ماه گذشته در کمیته فرعی اطلاعات و ضدتروریسم مجلس نمایندگان امریکا شهادت دادم.

خشونت‌های مرتبط با یهودستیزی و همچنین تهدیدات فراروی جوامع قومی درامریکا، از عناصر تهدیدآمیز ناشی از تفکر "برتری سفیدپوستان" است که افراد مختلف به‌خاطر اعتقاداتشان با آن مواجه  می‌شوند.

 

ما باید ریشه‌های عمیق تبعیض و تعصبات را در امریکا شناسایی کنیم. برده‌داری "گناه اصلی" امریکا بود.

طی پنج دهه اخیر، نژادپرستان سفیدپوست به گروه‌های حاشیه‌نشین در جامعه امریکا اهمیتی نداده و آن‌ها را محصولات مصنوعی تاریخ خوانده‌اند.

رفتار موهن این گروه‌ها همچنان ادامه دارد و ما برای مبارزه با آن‌ها باید بیشتر تلاش کنیم.

این صحنه‌سازان بدخیم، تروریست هستند. ما برای مقابله با نمودهای خشن تبعیض نژادی که هم‌اکنون در فرهنگ امریکایی وجود دارد، به قوانین جامع ضدتروریستی داخلی نیازمندیم.

 

امروز بسیاری از گروه‌های نژادپرست در امریکا تلاش می‌کنند خود را به‌عنوان بخشی از جریان اصلی سیاسی در این کشور معرفی و مقاصد اصلی و خشونت‌بار خود را مخفی کنند.

 

همان‌طور که جامعه جهانی با داعش جنگید، شناسایی و تعقیب قانونی چنین سازمان‌هایی به‌خاطر ماهیت تروریستی‌شان باعث می‌شود از اعتبار و قرائتی که به‌شدت برای خود دنبال می‌کنند، محروم شوند.

در حقیقت یک سفیدپوست تندرو که شهروند امریکا بوده و با چاقو به فردی حمله کرده یا با خودرو داخل جمعیتی می‌شود، بر اساس قوانین موجود مشمول پیگرد قانونی نبوده و تروریست تلقی نمی‌شود!

 

زمان آن فرا رسیده است که در پارامترهای خود در خصوص تروریسم، انسجام داشته باشیم.

امریکایی‌ها بار دیگر جان خود را به‌خاطر چنین تهدیداتی از دست می‌دهند و ما باید بر اساس واقعیات به تهدیدها پاسخ دهیم.»»

 

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top