|
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ الأربعاء ١٣ جمادى الثانية ١٤٤٢ Wednesday, January 27, 2021
کد خبر: 975958
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۹:۵۹
انتشار موسوعه امام هادی علیه‌السلام
پژوهشکده باقرالعلوم علیه‌السلام برای دسترسی به مجموعه کاملی از سیره امام هادی علیه‌السلام، از تمام منابع گفتار و کردار و احادیث منسوب به حضرت را گردآوری و پس از بررسی، تطبیق و تنظیم، منتشر نمود.
کتاب موسوعه کلمات امام هادی انتشار موسوعه امام هادی علیه‌السلام
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، دردمند می‌شویم که گاهی می‌بینیم ده‌ها و بلکه صدها آثار و نوشته درباره زندگی برخی زمام‌داران، شاعران و نویسندگان غیرمشهور وجود دارد، ولی چنین همتی را درباره زندگی الهی پیامبر و خاندانش که خدا هرگونه پلیدی را از آن‌ها زدوده و به ایشان پاکی ویژه بخشیده است، نمی‌بینیم.


تلاش تحقیقی در مورد زندگی پرکرامت امام هادی بسیار کم و زمینه بحث در آن فراوان است و آرزوی هر مسلمانی این است که در ابعاد زندگی هر امامی، مخصوصا امامانی که درباره آنان کم سخن رفته است، در هر سطحی نوشته‌هایی را ببینید که پرده جهل و بی‌خبری را نسبت به زندگی الهی آنان از جلوی چشم مردم و مسلمانان بردارد تا بتوانند از زلال معارف آنان بنوشند، فطرت الهی خود را سیراب کنند و هریک به کمال نهایی خود برسند.


در همین راستا پژوهشکده باقرالعلوم علیه‌السلام برای دسترسی به مجموعه کاملی از سیره امام هادی علیه‌السلام، از تمام منابع گفتار و کردار و احادیث منسوب به حضرت را گردآوری و پس از بررسی، تطبیق و تنظیم توسط گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم علیه‌السلام در قالب کتاب "موسوعه امام هادی علیه‌السلام" منتشر نمود.


این کتاب شامل چهار فصل می باشد:
فصل اول) در عقاید
فصل دوم) در احکام
فصل سوم) در اخلاق
فصل چهارم) در دعاها

 


برشی از کتاب/ فرق ایمان و اسلام


ابو دعامه گوید: در آن بیماری که امام هادی از دنیا رفت، برای عیادت به خدمتش رسیدم. چون خواستم برگردم، فرمود: ابا دعامه! تو بر من حق پیدا کردی. آیا حدیثی که خوشحالت کند برایت نگویم؟
عرض کردم: خود را بسیار نیازمند آن می‌بینم ای فرزند رسول خدا!


فرمود: پدرانم از امیرالمؤمنین علیه‌السلام نقل کرده‌اند که فرمود: رسول خدا علیه‌السلام به من فرمود: علی جان بنویس. عرض کردم: چه بنویسم؟ فرمود: بنویس به‌نام خداوند بخشنده مهربان. ایمان آن است که در دل جای می‌گیرد و اعمال، آن را تصدیق می‌کند و اسلام، آن است که بر زبان جاری می‌شود و به سبب آن، ازدواج (با همسران مسلمان) حلال می‌گردد.


ابو دعامه گوید: عرض کردم: ای فرزند رسول خدا سوگند به‌خدا نمی‌دانم کدام‌یک نیکوتر است؛ خود حدیث، یا سند؟
فرمود: این حدیث، نوشته‌ای است به خط علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام و املای رسول خدا علیه‌السلام که ما (خاندان نبوت) از ایشان به ارث می‌بریم.

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top