خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ الخميس ١٥ شعبان ١٤٤١ Thursday, April 9, 2020
کد خبر: 975969
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۲۱:۵۳
دلیل تغییرات پر‌سرعت وزرای عربستان چیست؟
تحلیلگران سیاسی معتقدند که رژیم سعودی فاقد هر گونه دولتی است چرا که در این کشور یک آمر و یک مامور وجود دارد.
دلیل تغییرات پر‌سرعت وزرای عربستان چیست؟  دلیل تغییرات پر‌سرعت وزرای عربستان چیست؟
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، چه کسی مسئول اداره اموردر عربستان است؟ این سوال پس از گسترش هیمنه محمد بن سلمان ولیعهد تند روی خود و غیبت تمام قدت سلمان پادشاه سعودی مطرح می شود.

در سایه تغییرات متعدد به خصوص تغییر وزاری عربستان سعودی که با نظر ولیعهد انجام می شود، نمایندگان مراکز پژوهش عربی می گویند که محمد بن سلمان از زمان عهده دار شدن ولیعهدی وزرا را تعیین می دهد و ملک سلمان کاملا از صحنه سیاسی عربستان به دور است که به نوعی یک شکست فضاحت بار در عرصه سیاست خارجی به حساب می آید، آنها بن سلمان را به دلیل جنایت هایش در یمن و قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی مجرم و قاتل میدانند که همواره در ترس سرنگونی به دست اطرافیان به سر می برد.

تحلیلگران سیاسی معتقدند که رژیم سعودی فاقد هر گونه دولتی است چرا که در این کشور یک آمر و یک مامور وجود دارد، در نظر آنها عربستان جمعی از قبائل و عشائر و تقسیم ماموریت هاست که این مسئله در زمان بن سلمان به شدت به چشم می خورد. آنها طرح موسوم به چشم انداز 2030 را در حد یک اسم دانسته وآن را واقعی نمی دانند.

در زمینه تغییرات سریع در وزارت خانه ها کارشناسان معتقدند که این تصمیمات بیشتر مربوط به بی برنامگی در چشم انداز مورد ادعاست و می گویند که این بی برنامگی در طی 100 سال گذشته بر ارکان سیاست خارجی عربستان سایه افکنده است.

آنها همچنین تاکید کردند که ولیعهد سعودی از زمان به دست گرفتن زمام امور را به دست گرفته است زمینه را برای دوره پسا سلمان مهیا می کند و هر اتفاقی که امروز در سیاست تغییر وزرا در عربستان اتفاق می افتد روی شکست های این رژیم در یمن، قطر، لبنان و سوریه سرپوش می گذارد.

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top