خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ السبت ١٠ شعبان ١٤٤١ Saturday, April 4, 2020
کد خبر: 977391
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۷:۰۲
ویروس کرونا در جهان؛
از اعلام شرایط جنگی تا احتمال بازداشت مظنونین ابتلا به کرونا!
شمار بیشتری از کشورهای جهان از جمله عربستان سعودی، تونس، مراکش و سنگال هم از تشخیص نخستین موارد ابتلای به کرونا خبر داده‌اند، رئیس جمهوری کره جنوبی در این کشور "وضعیت جنگی" علیه این ویروس اعلام کرد.
کرونا از اعلام شرایط جنگی تا احتمال بازداشت مظنونین ابتلا به کرونا!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، روز سه‌شنبه، ۱۳ اسفند (۳) مارس، مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی، در این کشور "شرایط جنگی" اعلام کرد تا با گسترش سریع این بیماری در آن کشور مبارزه کند. مون به تمامی دستگاه‌های دولتی دستور داده است تا در وضعیت اضطراری بیست و چهارساله قرار بگیرند.

 

کره جنوبی یکی از کشورهایی است که با رشد سریع آمار مبتلایان مواجه است و تاکنون آمار مبتلایان به بیش از چهارهزار و هشتصد مورد رسیده است. بیش از سی نفر از بیماران نیز جان خود را از دست داده‌اند.

 

بیش از نیمی از موارد تایید شده ابتلای به کرونا در کره جنوبی به اعضای یک فرقه مذهبی ارتباط دارد اما مقامات بهداشتی گفته‌اند در حال حاضر، نگران گسترش این ویروس به سایر بخش‌های جامعه هستند. آنان به خصوص در مورد شرایط شهر دائگو، مرکز اصلی شیوع کرونا، ابراز نگرانی کرده‌اند. تاکنون بیش از دو و نیم میلیون تن از شهروندان کره جنوبی به ظن آلودگی به این ویروس آزمایش شده‌اند.

 

همزمان، مقامات عربستان سعودی، تونس، مراکش و سنگال از تشخیص اولین موارد ابتلای به کرونا خبر داده‌اند.

 

در استرالیا، دادستان کل گفته است که احتمال دارد برای نخستین بار قانون امنیت بیولوژیکی مصوب سال ۲۰۱۵ در این کشور به اجرا گذاشته شود. این قانون به دولت اجازه می‌دهد تا افراد مظنون به ابتلای به بیماری‌های واگیردار را بازداشت کند و تحت نظر قرار دهد. دادستان کل استرالیا در عین حال افزوده است که به اجرا گذاشتن این قانون تنها در شرایط شیوع وسیع بیماری مطرح خواهد شد.

 

تاکنون سی مورد آلودگی کرونا در استرالیا مشاهده شده اما مقامات بهداشتی این کشور معتقدند که هنوز هم می‌توان از گسترش این بیماری جلوگیری کرد.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top