|
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ الأربعاء ١٣ جمادى الثانية ١٤٤٢ Wednesday, January 27, 2021
کد خبر: 978764
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۱:۱۹
خبرسازی رسانه‌های امریکایی با آرزوی مرگ میلیون‌ها ایرانی! +عکس
با شیوع کرونا در آمریکا و نمایان شدن ضعف شدید سیستم بهداشتی و اقتصادی این کشور در مقابله با بیماری‌های واگیردار و بحران‌ها، حالا رسانه‌های امریکایی سعی می‌کنند این ضعف را به ایران نیز تسری دهند.
صدای آمریکا و آسوشیتدپرس خبرسازی رسانه‌های امریکایی با آرزوی مرگ میلیون‌ها ایرانی! +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
37.5% 62.5% بازدید

به گزارش جام نیوز، با شیوع کرونا در آمریکا و نمایان شدن ضعف شدید سیستم بهداشتی و اقتصادی این کشور در مقابله با بیماری‌های واگیردار و بحران‌ها، حالا رسانه‌های امریکایی سعی می‌کنند این ضعف را به ایران نیز تسری دهند.

در همین راستا با انتشار اخبار دروغ قرنطینه شهرها و نیز سیاه‌نمایی و بزرگنمایی از تبعات کرونا در ایران، می‌کوشند ضمن ایجاد رعب و وحشت میان مردم، آن‌ها را تحریک کنند تا همچون اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها، به فروشگاه‌ها هجوم برده و تصاویر زشتی که در این کشورها ثبت شده را در ایران هم ثبت کنند.

 

خبرگزاری آمریکایی اسوشیتدپرس با هدف ایجاد رعب و وحشت، در گزارشی با استناد به یک تحقیق دانشگاهی، سه فرضیه در مورد ایران مطرح نمود که پیش‌فرض تمامی آن‌ها مراعات نکردن هیچ‌یک از توصیه‌های بهداشتی از سوی ایرانیان است!

 

طبق بدترین فرضیه که اسوشیتدپرس هم روی آن مانور داده است، ادعا می‌شود: «اگر مردم هیچ‌کدام از قواعدی که برای مهار کرونا لازم است را رعایت نکنند، ۳.۵ میلیون نفر جان خود را از دست می‌دهند»[!]

 

البته کاملا طبیعی است که بدون مراعات بایسته‌های بهداشتی از سوی همه مردم، حتما در همه جا فاجعه محتمل بوده و چنین هشداری مختص به ایران نیست، اما خبرگزاری امریکایی توضیح نداده که تحقیقات مورد ادعا در کدام مرجع معتبر علمی به تأیید رسیده است.

به‌نظر می‌رسد این رسانه آمریکایی آرزوی مرگ میلیون‌ها ایرانی را در قالب یک گزارش ساختگی تنظیم و منتشر کرده است.

 

عجیب‌تر از آنچه گذشت، اقدام رسانه وزارت خارجه آمریکاست.

صدای آمریکا با اشاره به ورود معدود افرادی در قم و مشهد به حرم اهل‌بیت (علیهم السلام) بعد از بسته شدن این اماکن مقدس، با فرصت‌طلبی تمام اینگونه جلوه داد که گزارش اسوشیتدپرس هشداری ناظر به این حرکت بوده است!

 

این در حالی است که بر فرض صحت چنین پژوهشی، بدون شک فرآیند آن چندین روز به طول انجامیده و هیچ ارتباطی با اتفاقات قم و مشهد ندارد.

 

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top