خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ الجمعة ٩ شعبان ١٤٤١ Friday, April 3, 2020
کد خبر: 978903
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۶:۲۹
تحویل اولین جنگ افزار فضایی به ارتش آمریکا
نیروی فضایی آمریکا اجرای کلیه عملیات نیروی هوایی، نیروی دریایی، دفتر دفاع موشکی و دفتر فرصت های استراتژیک مربوط به فضا را به عهده خواهد گرفت.
 تحویل اولین جنگ افزار فضایی به ارتش آمریکا  تحویل اولین جنگ افزار فضایی به ارتش آمریکا
به این مطلب امتیاز دهید
72.5% 27.5% بازدید

به گزارش جام نیوز،نیروی فضایی آمریکا که مسئول اجرای عملیات نظامی در فضای کیهانی است ، سامانه خفه کننده سیگنال های ماهواره ای را دریافت کرد.

خبرگزاری رویترز در این باره گزارش داد که نیروی فضایی آمریکا (USSF) ، که به طور رسمی در تاریخ 20 دسامبر 2019 شروع به کار کردند ، اولین اسلحه را دریافت کرد. به این نیرو که برای عملیات نظامی در فضای کیهانی در نظر گرفته شده، سامانه  خفه کننده سیگنال های ماهواره ای Counter Communications System Block 10.2 تحویل داده شد که در زمین مستقر خواهد بود . این سامانه  به منظور جلوگیری از امکان انتقال سیگنال از ماهواره های دشمن طراحی شده است.

سامانه انسداد سیگنال های ماهواره ای Counter Communications System (CCS) که توسط شرکت آمریکایی L3Harris  ساخته شده بود ، برای اولین بار در سال 2004 مستقر گردید.  سامانه به روز شده CCS Block 10.1  در سال 2014 طراحی شد.  

نیروی فضایی آمریکا 16 هزار نفر را شامل می شود و  کل بودجه پنج ساله آن  تقریبا 13 میلیارد دلار است. نیروی فضایی آمریکا اجرای کلیه عملیات نیروی هوایی، نیروی دریایی، دفتر دفاع موشکی و دفتر فرصت های استراتژیک مربوط به فضا را به عهده خواهد گرفت.

نیروی فضایی آمریکا همچنین روابط نزدیک خود با آژانس ملی شناسایی هوافضا ایالات متحده را حفظ خواهند کرد. نیروهای فضایی آمریکا متشکل از  فرماندهی عملیات فضایی، اولین تیپ فضایی ارتش، فرماندهی سامانه های رزمی فضایی و دریایی نیروی دریایی آمریکا و مرکز عملیات ماهواره ای نیروی دریایی است. همچنین ضرورت ایجاد نیروی  ذخیره و گارد ملی نیروهای فضایی مورد بحث قرار دارد.

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top