خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ الخميس ١٥ شعبان ١٤٤١ Thursday, April 9, 2020
کد خبر: 979149
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۱/۴ - ۱۹:۴۱
یمنی ها در 5 سال اخیر حسابی از خجالت ائتلاف سعودی در آمدند
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که در مقابل نیروهای مسلح ما در انجام عملیات های نظامی گسترده و ویژه موفق عمل کرده و معادلات جدیدی در جنگ ها ایجاد کرده است،
 یمنی ها در 5 سال اخیر حسابی از خجالت ائتلاف سعودی درآمدند یمنی ها در 5 سال اخیر حسابی از خجالت ائتلاف سعودی در آمدند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، نشست خبری سخنگوی نیروهای مسلح یمن با هدف تشریح پنج سال مقاومت و پایداری مردم یمن در برابر تجاوز ائتلاف سعودی لحظاتی پیش آغاز شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این نشست گفت: یمنی که در نظر همه ناتوان بود هم اکنون قدرتمندتر شده است؛ مردم ما خواستار استقلال هستند، نیروهای مسلح ما در معرض توطئه های تخریبگرانه قرار گرفتند اما در مقابله با حملات متجاوزانه ددمنشانه پیروز شدند.

وی بر اتحاد مردمی و نقش مهم قبائل در به ثمر نشستن پیروزی های سالهای جنگ تاکید کرد.

سریع خاطرنشان کرد: نیروهای ما 40 روز به حملات عربستان امریکا پاسخ نداد و عنوان این مرحله صبر استراتژیک بود، علیرغم توقع شکست ما توسط بیشتر کشورهای دنیا ،نه شکست خوردیم و نه تسلیم شدیم، اعتراف متجاوزان به حجم حملات هوایی جاسوسی نیروهای هوایی آنان نشانه ای از ناکامی آنان در تسلیم کردن ماست، یمن مقاوم علیرغم حملات وحشیانه و شمار زیاد حملات تسلیم نشد.

وی تاکید کرد که مراکز تخصصی نیروهای مسلح یمن تعداد 257882 حمله از سوی ائتلاف متجاوز را ثبت کرده است.

سریع خاطرنشان کرد: یمن در تاریخ جنگ ها، کشوری بوده که بیشتر از همه معرض حملات قرار گرفته است؛ پرونده جنایتکارانه ائتلاف، لکه ننگی بر پیشانی بشریت باقی خواهد ماند و خون یمنی ها دامن رهبران جنایتکار کشورها را خواهد گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که در مقابل نیروهای مسلح ما در انجام عملیات های نظامی گسترده و ویژه موفق عمل کرده و معادلات جدیدی در جنگ ها ایجاد کرده است، بارزترین نتیجه عملیات، آزادسازی مناطق گسترده ای در جبهه های نهم، الجوف، مارب، الضالع و جبهه های مرزی است.

وی تصریح کرد: عملیات بازدارندگی استراتژیک نیروهای موشکی و پهپادی از جمله عملیات ویژه نیروهای ما بود.

یحیی سریع خاطرنشان کرد که سامانه های موشکی دفاعی جدید وارد خط نبرد شدند و توسعه سامانه های دیگر نیز در حال انجام است، نیروهای دریایی و دفاع ساحلی دست به بیش از 29 عملیات ویژه زدند و کشتی ها و ناوها و ناوچه ها و قایق های دشمن را هدف قرار دادند.

سریع خاطرنشان کرد: نیروهای ما موفق شدند شماری از کشتی ها که آبهای منطقه ای یمن را نقض کردند، توقیف کنند. یگان تک تیرانداز هزاران عملیات تک تیراندازی در طول خطوط نبرد با دشمن و مزدورانش انجام دادند.

وی افرود: یگان مهندسی نیز در طول سال جاری موفق شد دست به 450 عملیات بزند. تاکنون بیش از 8487 تانک و زره پوش و نفربر و بلدوزر متعلق به ائتلاف متجاوز منهدم شدند. اغلب عملیات یگان های مهندسی مستندسازی شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: رویارویی های نظامی به خسارتهای جانی گسترده در میان عناصر ائتلاف متجاوز و مزدورانشان از ملیتهای مختلف انجامید. ائتلاف متجاوز وادار شد با قراردادهای چند میلیارد دلاری مقادیر ی اسلحه خریداری کند.

یحیی سریع از کشته و زخمی شدن بیش از 10 هزار نظامی و افسر سعودی خبر داد و گفت: بیش از 1240 نفر در ارتش امارات کشته و یا زخمی شدند.

وی یادآور شد: عملیات بازدارندگی استراتژیک نیروهای موشکی و پهپادی از جمله عملیات ویژه نیروهای ما بود، نیروهای ما عملیات ویژه ای انجام دادند که به دلائلی اعلام نشد و در صورت نیاز شاید اعلام شود؛ نیروهای مسلح ما بیش از 5278 عملیات تهاجمی متنوع انجام دادند که 1686 مورد در سال 2019 اتفاق افتاد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از خنثی سازی 5426 حمله و نفوذ نیروهای متجاوز و مزدورانش خبر داد و گفت: یگان موشکی ما بیش از 1067 موشک بالستیک به چندین هدف ائتلاف در داخل و خارج یمن شلیک کرد، شلیک بیش از 410 موشک بالستیک به اهداف نظامی و حیاتی در دو عمق سعودی و امارات از دیگر دست آورد های مقاومت در یمن بوده است، نیروهای مسلح ما تجارب جدیدی در سامانه های موشکی داشت که به زودی اعلام خواهد شد.

سریع خاطرنشان کرد: از برجسته ترین عملیات پهپادی عملیات سوم و عملیات نهم رمضان و عملیات المخا بوده است، سامانه های قاهر،برکان ، بدر، قدس 1 ،نکال ،قاصم و ذوالفقار از جمله برجسته ترین سامانه های موشکی ما هستند، تا این لحظه بیش از 160 عملیات پهپادی از جمله 37 عملیات اطلاعاتی انجام شده اند همچنین 66 عملیات پهپادی در عمق عربستان و 94 عملیات پهپادی بر ضد اهداف متجاوزان در داخل خاک آنها انجام شده است.

سریع افزود که دفاع هوایی از ابتدای حملات بیش از 721 عملیات متنوع از جمله ساقط کردن جنگنده ها و مقابله و اجبار به ترک محل را انجام دادند، ساقط کردن بیش از 371 جنگنده متجاوزان از جمله 53 جنگنده های آپاچی و 318 هواپیمای جاسوسی از دیگر دست آورد های پدافند هوایی یمن بوده است.

وی افزود: ششمین سال مقاومت از سالهای پیش و برای متجاوزان سخت تر و دردناکتر خواهد بود، نیروهای مسلح بر در اختیار داشتن سلاح های بازدارنده و در راس آن موشک های بالستیک تاکیددارد، دشمنهای متجاوز باید منتظر حملات ویژه باشند که فقط با پایان تجاوز و محاصره به اتمام می رسد.

سریع در پایان خاطرنشان کرد: عملیات نیروهای ما موجب آسیب به مراکز نفتی عربستان و دیگر بخش های حیاتی این کشور شد، سهل انگاری نیروهای متجاوز موجب افزایش زخمی ها در سف مزدوران شد و ما آماده کمک به آنان هستیم؛ متجاوزان در سال گذشته حدود 22 هزار تلفات کشته و زخمی داشتند

26 مارس سال جاری (ششم فروردین 98) پنجمین سال تجاوز سعودی اماراتی به یمن که در سایه سکوت جامعه جهانی نسبت به جنایت‌های جنگی و انسانی ضد ملت یمن دنبال شده، به پایان می‌رسد.

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top