|
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ الاثنين ٤ جمادى الثانية ١٤٤٢ Monday, January 18, 2021
کد خبر: 979526
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۱/۹ - ۱۳:۲۱
کاهش کیفیت آب با افزایش مصرف
افزایش مصرف آب در کشور می‌تواند کیفیت آب را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به افزایش نیترات در آب شود.
آب کاهش کیفیت  آب  با  افزایش  مصرف
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  همزمانی  شیوع ویروس کرونا در کشور با ایام پایان سال میزان مصرف آب را به طور محسوسی افزایش داده و هشدار‌هایی در خصوص کاهش کیفیت آب از سوی مسولان به مردم داده شده است.

 

سال گذشته تصفیه خانه هفتم در مدار قرار گرفت که یکی از کار‌های بزرگی بود که براساس تحقق شعار رونق تولید در صنعت آب کشور انجام شد و مطابق برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب قرار است تصفیه خانه شماره ۶ غرب تهران تا اواخر خرداد وارد مدار شود و همچنین قرار است تصفیه خانه فاضلاب بزرگ پایتخت با هزینه ۲ هزار میلیارد تومانی وارد مدار شود.

 

نیترات آب تهران زیر ۵۰ است

محمدرضا بختیاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به این سوال که افزایش مصرف آب موجب کاهش کیفیت می‌شود؟ اظهار کرد: طبیعتا هر میزان که مصرف افزایش یابد ممکن است میزان کیفیت آب مقداری کاهش پیدا کند، اما یک خط قرمز برای این موضوع تعریف شده و آن هم اینکه میزان نیترات در آب افزایش پیدا نکند که خوشبختانه این اتفاق نیفتاده است.
 

بختیاری افزود: علیرغم مصرف بالا اجازه نداده ایم که نیترات آب در شبکه افزایش یابد؛ به ویژه در شهر تهران که نیترات زیر ۵۰ است، در مواقعی ممکن است میزان نیترات به صورت موقت کمی بالا برود، اما باتوجه به بارندگی خوبی که داشتیم، موفق شدیم نیترات را کنترل کنیم.

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top