|
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ الأحد ٨ شوّال ١٤٤١ Sunday, May 31, 2020
کد خبر: 979560
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۱/۹ - ۲۲:۵۰
هر 17 دقیقه یک نفر در نیویورک بر اثر کرونا می میرد
بیماران با ماسک های اکسیژن پشت سر هم از ورودی بیمارستان تا بخش کمک های فوری دراز به دراز افتاده اند. پرسنل پزشکی در سراسر شهر از کمبود وسایل ایمنی شخصی شاکی هستند.
 هر 17 دقیقه یک نفر در نیویورک بر اثر کرونا می میرد هر 17 دقیقه یک نفر در نیویورک بر اثر کرونا می میرد
به این مطلب امتیاز دهید
33.3% 66.7% بازدید

به گزارش جام نیوز،شمار مبتلایان به کرونا ویروس در آمریکا از مرز 100 هزار نفر عبور کرد.

روزنامه «دیلی میل» در این باره گزارش داد که در شهر نیویورک مبتلایان به ویروس «کووید -19» هر 17 دقیقه می میرند. روزانه تا 6500 تماس با بخش اورژانس برای دریافت کمک پزشکی به ثبت می رسد.

به دلیل تعداد زیاد مراجعه کنندگان، تا 170 نفر پشت خط در انتظار نوبت می ایستند. از اینرو از ساکنان نیویورک خواسته شد فقط در موارد اضطراری مثلا بیماری قبلی و یا مشکل تنفسی با شماره های اورژانس تماس بگیرند. پزشک بیمارستان عمومی نیویورک(Steve Kassapidis)، آنچه در حال وقوع است را با جهنم یکسان دانست. به گفته او، پرسنل بیمارستان فرصت نمی کنند همه مبتلایان را بستری کنند. بیماران را می آورند و آنها را به دستگاه وصل می کنند و بعد آنها می میرند و این وضع در این «دایره بسته» تکرار می شود.

پزشک بیمارستان خصوصی گفت که بیمارستان ها شبیه بیمارستان های صحرایی زمان جنگ  شده است.  بیماران با ماسک های اکسیژن  پشت سر هم از ورودی بیمارستان تا بخش کمک های فوری دراز به دراز افتاده اند.  پرسنل پزشکی در سراسر شهر از کمبود وسایل ایمنی شخصی شاکی هستند. مقامات شهری و نمایندگان بیمارستان ها وجود چنین مسائلی را رد می کنند.

مطابق با اطلاعات نشریه نامبرده، روزهای 26 و 27 ماه مارس در نیویورک 85 نفر از مبتلایان به کروناویروس جان سپردند.  رویهمرفته 450 فوتی بر اثر بیماری «کووید-19» در نیویورک به ثبت رسیده است. آمریکا از نظر تعداد مبتلایان 104800 نفر در مکان اول کشورهای جهان قرار دارد. ایتالیا با 86500 نفر در ردیف دوم و چین با حدود 82000 نفر به ردیف سوم منتقل شده است.

کلیدواژه ها:
فوتی  |  کرونا  |  شیوع  |  آمریکا  |  ویروس  |  نیویورک  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top