|
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ شوّال ١٤٤١ Tuesday, May 26, 2020
کد خبر: 979798
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۶:۱۲
توئیتی که باعث برکناری جانشین امیر منطقه در عربستان شد!
رسانه‌‌های سعودی از برکناری جانشین امیر منطقه جازان به دلیل انتشار توئیتی که آن را موهن به این کشور دانستند، خبر دادند.
عبدالله المدیمیغ توئیتی که باعث برکناری جانشین امیر منطقه در عربستان شد!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، رسانه‌‌های سعودی از برکناری جانشین امیر منطقه جازان به دلیل انتشار توئیتی که آن را موهن به این کشور دانستند، خبر دادند.

 

رسانه‌های عربستان سعودی اعلام کردند که «عبدالله المدیمیغ» جانشین امیر منطقه جازان به دلیل منتشر شدن مجدد توئیت‌های قدیمی که در حساب توئیتر او در سال 2013 ظاهر شده بود و توهین به عربستان قلمداد می‌شد، برکنار شد. استان جازان در جنوب غربی کشور عربستان سعودی و در مرز با یمن واقع است.

روزنامه سعودی عکاظ نوشت که تصمیم برکناری جانشین امیر منطقه جازان به دلیل انتشار مجدد توئیت‌هایی منسوب به او صورت گرفت که مربوط به سال‌های 2012 و 2013 بوده است.

کاربران سعودی در توئیتر طی دو روز گذشته تصاویری از توئیت‌هایی را منتشر کردند و آن را منسوب به المدیمیغ دانستند که در سال 2012 منتشر کرده است و آن را اقدامی موهن به عربستان دانستند که مستوجب مجازات است.

المدیمیغ در این توئیت تصویری از یک گاو ماده را نشان می‌دهد که دختری در حال دوشیدن شیر آن است و روی تصویر گاو نام عربستان و روی تصویر دختر نام لبنان و مغرب نوشته شده است.او عنوان این تصویر را هم «عربستان شیرده» گذاشته است.

عبدالله بن صالح علی المدیمیغ در مارس 2018 به تصمیم محمد بن ناصر بن عبدالعزیز آل سعود جانشین امیر منطقه جازان شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بارها عربستان را گاوی شیرده خوانده است که هر وقت بخواهد از آن طلا و دلار می دوشد و هروقت شیرش تمام شود آن را سر می‌برد.

فارس

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top