|
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ شوّال ١٤٤١ Tuesday, May 26, 2020
کد خبر: 980045
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۳:۳۲
مقایسه تدابیر اقتصادی ایران و آمریکا برای مقابله با کرونا + جدول
بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران و آمریکا، بسته های اقتصادی برای مقابله با آثار منفی گسترش ویروس کرونا بر اقتصاد کشورشان تدوین کرده اند.
تدابیر اقتصادی ایران و آمریکا  مقایسه تدابیر اقتصادی ایران و آمریکا برای مقابله با کرونا + جدول
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  یکی از مهمترین تبعات گسترش ویروس کرونا در تمامی کشورهای جهان، آثاری است که  گسترش این ویروس بر روی اقتصاد کشورهای مختلف دارند.به همین دلیل، بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران و آمریکا، بسته های اقتصادی برای مقابله با آثار منفی گسترش ویروس کرونا بر اقتصاد کشورشان تدوین کرده اند.

 

به عنوان مثال، در اوایل فروردین ماه امسال بزرگترین بسته نجات اقتصادی تاریخ آمریکا با توافق سران کاخ سفید و مجلس سنا به تصویب رسید. این بسته 2200 میلیارد دلاری برای مقابله با آثار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا با هدف فراهم ساختن یک نظام حمایتی و پشتیبانی مناسب از شهروندان آمریکایی تدوین شده است تا امکان باقی ماندن این شهروندان در خانه و در نتیجه، کنترل اپیدمی این ویروس در آمریکا فراهم شود.

 

براساس بررسی های شرکت «به رابین»، جزئیات بسته 2200 میلیارد دلاری آمریکا برای مقابله با آثار اقتصادی گسترش ویروس کرونا در شکل زیر آمده است (اعداد به میلیارد دلار است): 

 

 

براساس بررسی های صورت گرفته توسط این شرکت مشاوره ای، تدابیر اقتصادی ایران و آمریکا برای مقابله با کرونا در جدول زیر مقایسه شده اند:

 

فارس

2025

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top