|
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ الأحد ٨ شوّال ١٤٤١ Sunday, May 31, 2020
کد خبر: 980400
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۱۲:۳۳
امیرعبداللهیان؛
ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کرونا شکست خورده است
ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کروناویروس شکست خورده است و آمریکای مدعی مدیریت نظام تک‌قطبی امروز، حتی قادر به مدیریت مبارزه با شیوع کرونا ویروس در کشور خودش نمی‌باشد.
امیرعبداللهیان ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کرونا شکست خورده است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل در دیدارِ "لوان جاگاریان" سفیر روسیه در ایران در سخنانی با توجه به اهمیت همکاری‌ها و روابط پارلمانی ایران و روسیه، گفت: روسیه از همسایگان مهم جمهوری اسلامی ایران است و اراده جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تقویت همهجانبه روابط و همکاری‌ها با روسیه استوار است.
وی روابط موجود تهران و مسکو را راهبردی و در مناسبات منطقه‌ای و بین المللی حائز اهمیت دانست.


دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل افزود: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کروناویروس شکست خورده است و آمریکای مدعی مدیریت نظام تک‌قطبی امروز، حتی قادر به مدیریت مبارزه با شیوع کرونا ویروس در کشور خودش نمی‌باشد، واقعیت جهان موجود حرکت سریع به سوی چندجانبه‌گرایی است.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: در شرایطی که جهان با شیوع ویروس کرونا مواجه است، تروریسم دولتی آمریکا مانع کمک‌های بهداشتی به ایران میشود ولی چین, روسیه و برخی از همسایگان و دوستان جمهوری اسلامی ایران، دوستان خوبی برای همکاری با ایران در مقابله با این بیماری هستند.


همچنین در ادامه این دیدار، سفیر روسیه با ابراز خرسندی از گسترش مراودات میان دو کشور، اظهار داشت: تقویت و تحکیم مراودات پارلمانی ایران و روسیه جزو اهداف راهبردی مسکو است و رابطه ممتاز ایران و روسیه در همه زمینه‌ها به خوبی پیش می‌رود.
وی در ادامه افزود: کمک‌های بیشتر روسیه به مردم ایران برای مقابله با کرونا در کوتاه‌مدت به ایران منتقل خواهد شد.
در این دیدار، آخرین مناسبات پارلمانی، منطقه‌ای و بین المللی از جمله تحولات سوریه، عراق، یمن و افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

تسنیم

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top