|
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ الجمعة ٦ شوّال ١٤٤١ Friday, May 29, 2020
کد خبر: 980404
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۱۲:۴۶
۷۰۰ خدمت دستگاه‌ های اجرایی در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: طبق برآوردهای ما ۷۰۰ خدمت دستگاه‌های اجرایی در هیچ شرایطی نباید تعطیل شوند.
انصاری ۷۰۰  خدمت  دستگاه‌ های اجرایی  در  هیچ  شرایطی  نباید  تعطیل  شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  جمشید انصاری با بیان اینکه از همان روز‌های نخست شیوع کرونا در کشور دستورالعمل‌های بهداشتی صادر شد، افزود: این دستورالعمل‌ها در وزارت بهداشت با حضور 70 کارشناس خبره تهیه و در آن راهنمای بهداشت محیط و فضا‌های اداری هم مدنظر قرار گرفت.
 

او ادامه داد: از همان زمان تاکنون بازرسان وزارت بهداشت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در ادارات نظارت می‌کنند و طبخ و توزیع غذا در ادارات تهران از 15 اسفند گذشته ممنوع شده است.رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: با توجه به ضرورت تضمین سلامت کارکنان که سرمایه‌های دولت هستند، بخشنامه نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در دستگاه‌های اجرایی بعد از 23 فروردین ماه ابلاغ شد که بر این اساس دستگاه‌های اجرایی موظف شدند با حضور دوسوم کارکنان خدمات ارائه کنند.
 

معاون رئیس جمهور ادامه داد: به این ترتیب کلیه مدیران و مسئولان دستگاه اجرایی باید با یک‌سوم کارکنان دستگاه‌ها وظایف خود را به‌صورت دورکاری انجام دهند و در صورت انجام نشدن وظایف این تعداد کارکنان با دورکاری، برای بقیه کارکنان تا سقف یک‌سوم مرخصی درنظر بگیرند و این مرخصی، جزء مرخصی استحقاقی کارکنان منظور نخواهد شد.رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: 700 خدمت دستگاه‌های اجرایی در هیچ شرایطی نباید تعطیل شوند.

 

انصاری گفت: برآورد‌های ما نشان می‌دهد اکثر سازمان‌های ما به راحتی می‌توانند با دورکاری و اینترنت در بستر وب فعالیت‌های خود را از سر بگیرند.او افزود: نامه نگاری‌های اداری حتما باید سیستمی انجام شود؛ اما مکاتبات محرمانه و طبقه بندی شده که به حضور فیزیکی در اداره نیاز دارند،ازاین قاعده مستثنی هستند وطبق دستورالعمل های بهداشتی این نامه‌ها باید ضدعفونی شوند.

 

او با بیان اینکه دولت 3 میلیون و 200 هزار نفر کارمند دارد، افزود: از اول اسفند 98 یک میلیون و 200 هزار نفر کادر آموزشی کشور برای جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل است.رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: ساعت کار روزانه کارکنان دستگاه‌های اجرایی در تهران و استان‌ها از ساعت 7 تا 14 خواهد بود که به کاهش ترافیک کمک می‌کند.

 

تسنیم

2025

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top