|
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٢٣ ذو القعدة ١٤٤١ Tuesday, July 14, 2020
کد خبر: 980515
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ - ۰۹:۰۲
اولین اظهار نظر نخست وزیر مکلف جدید عراق
الکاظمی درباره سیاست خارجی دولت آتی خود در تعامل با جهان گفت: رابط ما به کشورهای منطقه و جهان باید بر مبنای احترام متقابل باشد.
اولین اظهار نظر نخست وزیر مکلف جدید عراق اولین اظهار نظر نخست وزیر مکلف جدید عراق
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، نخست‌وزیر مکلف به تشکیل کابینه جدید عراق گفت که حفظ حاکمیت عراق خط قرمز است و بغداد در قبال آن، کوتاه نخواهد آمد.


السومریه نیوز در این باره گزارش داد که «مصطفی الکاظمی» پنجشنبه شب در اولین سخنرانی خود پس مامور به شدن به تشکیل کابینه عراق بر حفظ حاکمیت کشورش تاکید کرد و گفت: حق حاکمیت عراق خط قرمز ماست و در قبال آن، کوتاه نخواهیم کرد.


نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه جدید عراق تصریح کرد: همگان مسئول حمایت از دولت جدید برای رسیدن به موفقیت‌ها هستند.


الکاظمی درباره سیاست خارجی دولت آتی خود در تعامل با جهان گفت: رابط ما به کشورهای منطقه و جهان باید بر مبنای احترام متقابل باشد.


وی در ادامه اظهارات خود عنوان کرد: مبارزه با فساد و مفسدان و همچنین تلاش برای بازگشت آوارگان به کشورشان یک وظیفه ملی است.


الکاظمی همچنین بر تسریع فرآیند تشکیل کابینه جدید عراق تاکید کرد و گفت: همه تلاش خود برای مقابله با ویروس کرونا و حمایت از عراقی‌ها را به کار خواهیم گرفت.


نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه جدید عراق کابینه آتی عراق را کابینه‌ای فراگیر خواند و اظهار داشت: باید به دولت جدید اعتماد کرد، چراکه این دولت به هچ حزب و یا طائفه‌ای وابسته نیست.

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top