|
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٠ شوّال ١٤٤١ Tuesday, June 2, 2020
کد خبر: 980533
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ - ۱۲:۵۳
آژانس‌ های هواپیمایی هزار میلیارد تومان ضرر کردند
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از آسیب دست کم هزار میلیارد تومان به آژانس‌های هواپیمایی در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ در اثر شیوع ویروس کرونا خبر داد.
حرمت الله رفیعی آژانس‌ های  هواپیمایی  هزار  میلیارد  تومان  ضرر کردند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  «حرمت الله رفیعی»، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، درخصوص میزان خسارت مالی وارد شده به این صنف توضیح داد:صنعت گردشگری در سال قبل و ماه‌های گذشته قبل از کرونا، با بحران‌های متعددی مثل افزایش نرخ دلار و سیل در ایام اوج مسافرت‌ها مواجه شده‌ بود که ریزش سفرهای نوروزی را به دنبال داشت و بحران امسال نیز، بر آسیب‌های قبلی اضافه کرد.

 

ضرر ۴۹ میلیارد تومانی پروازهای داخلی

او افزود: با شیوع ویروس کرونا در ایام پیک سفرها، پروازهای داخلی ۴۹ میلیارد تومان و  پروازهای بین المللی ۲۱۶ میلیارد تومان ضرر کردند.رفیعی ادامه داد: همچنین به هتل‌های داخلی ۶۰ میلیارد تومان و به هتل‌های مسیرهای خارجی نیز ۲۱۰ میلیارد تومان زیان وارد شده‌ است.

 

این فعال اقتصادی با بیان اینکه در رقم‌های محاسبه شده، کف قیمت‌ها و هزینه‌ها در نظر گرفته‌ شده‌ است، افزود: هزینه‌های جاری دفاتر خدماتی نیز ۳۸۵ میلیارد تومان برآورد شده که مجموع خسارت‌ها حدود یک هزار میلیارد تومان، می‌شود.

 

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی بیان کرد: از آنجایی که ویروس کرونا کل دنیا را دربر گرفته، اولین صنعتی دچار مشکل شده گردشگری و اصناف وابسته به آن است.این فعال اقتصادی تشریح کرد: ما در ایام کم سفری، به بسترسازی و مذاکرات و انعقاد قراردادهای گوناگون با هتل‌ها، آژانس‌ها و‌ ... می‌پردازیم تا شرایط را برای ایام پیک مسافرت مثل نوروز فراهم کنیم اما متاسفانه در پرسفر‌ترین ایام سال، دچار معضل بزرگی شدیم.

 

رفیعی با تاکید بر اینکه اولویت ما از بین رفتن این ویروس به طور کامل است، خاطر نشان کرد: اگر اماکن مقدس باز شود گردشگری زیارتی و به دنبال آن گردشگری سیاحتی تا حدودی فعال می‌شود و شاید کمی از زیان دفاتر مسافرتی کاهش یابد.

 

او اظهار کرد: پیش‌بینی ما این است در خوش بینانه‌ترین شرایط دفاتر می‌توانند تیرماه آغاز به فعالیت کنند و تا پایان شهریور ماه زیان خود را صفر کنند.رفیعی در خصوص تمهیدات در نظر گرفته شده برای کسب و کارهای متضرر از کرونا توضیح داد: امهال بیمه‌ها و مالیات‌ها در شرایطی که این صنعت در تعطیلی به سر می‌برد و تنفس‌های ماهیانه و سالیانه چندان موثر نخواهد بود.

 

برای مثال امهال در پرداخت قبوض آب و برق در زمانی که فعالیت تعطیل است و هزینه‌هایی از این دست ندارد، نمی‌تواند تاثیر به‌سزایی داشته‌باشد.او در پایان گفت: وام ۱۲ درصدی هم در اختیار صنعت گردشگری قرار نمی‌گیرد بلکه به‌دست دلالان می‌افتد.

 

55آنلاین

2025

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top