|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 983861
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۸:۱۵
نزدیکی کشورهای خلیج فارس به اسرائیل این بار به بهانه کرونا
به جز مصر و اردن که در چارچوب دو معاهده صلح با اسرائیل ارتباط دارند هیچ کشور عربی دیگری روابط رسمی علنی با این کشور ندارد.
نزدیکی کشورهای خلیج فارس به اسرائیل این بار به بهانه کرونا نزدیکی کشورهای خلیج فارس به اسرائیل این بار به بهانه کرونا
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، سه کشور حوزه خلیج فارس از جمله بحرین برای مقابله با ویروس کرونا از اسرائیل درخواست کمک کردند.

روزنامه اورشلیم پست اسرائیل نوشت؛ سه کشور در حوزه خلیج [فارس] از جمله بحرین طی هفته‌های اخیر پیرامون دریافت اطلاعات و کمک برای مقابله با این ویروس با اسرائیل رایزنی کردند.

به نوشته این روزنامه، این سه کشور ضمن ابراز توجه به ابزارهای لازم برای مقابله با کرونا به مرکزی درمانی شیبا در تل آویو رفتند.

اورشلیم پست در این رابطه نوشت، سفیر امارات در سازمان ملل هفته پیش تصریح کرد، دولتش آماده است تا در زمینه تولید واکسن کرونا با رژیم صهیونیستی همکاری کند.

همچنین روزنامه مذکور به نقل از خاخام یهودی مارک اشنایر، رئیس سازمان بین المللی "گفت‌وگوی دینی" نوشت، بعضی از کشورهای حوزه خلیج فارس مقابله با کرونا را فرصتی برای افزایش همکاری خود با تل آویو می‌بینند.

به جز مصر و اردن که در چارچوب دو معاهده صلح با اسرائیل ارتباط دارند هیچ کشور عربی دیگری روابط رسمی علنی با این کشور ندارد، اما مسئولان دولت تل آویو طی ماه‌های اخیر بارها از بهبود روابط خود با برخی از کشورهای عربی بدون اینکه نامی از آنها ببرند، صحبت کرده‌اند.

روند عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی به دلیل مشارکت این رژیم در فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و اقتصادی که کشورهای عربی از جمله امارات برگزار می‌کنند، افزایش یافته است.

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top