|
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ الأحد ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٢ Sunday, January 24, 2021
کد خبر: 984519
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۸:۰۷
عالم اهل سنت: دفاع از فلسطین، مربوط به دین و ایمان ما می شود
بنده هیچ کاری به سیاست ندارم اما از لحاظ دینی و شرعی این مهم مربوط به دین و ایمان ما می شود...
بیانیه جماعت اخوان المسلمین درباره فلسطین عالم اهل سنت: دفاع از فلسطین، مربوط به دین و ایمان ما می شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، مولوی برزگر، امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام درباره روز قدس ضمن اشاره به بیت معروف "بنی آدم اعضای یکدیگرند، که در آفرینش ز یک گوهرند" گفت: بیش از شصت سال است که مردم فلسطین در زیر چکمه های اسرائیلی ها دارند له می شوند و در محکومیت این جریان وظیفه ما حمایت از فلسطین و اعلام انزجار از اسرائیل و استکبار است.

 

این عالم اهل سنت با بیان جمله معروف حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه "اگر هر مسلمانی یک سطل آب بریزد، اسرائیل را آب می برد" افزود: ما وظیفه داریم که از مشرکین برائت بجوییم. وقتی که دشمن علیه مسلمین یکپارچه شده و فعالیت می کند، ما هم باید متقابلا به صورت یکپارچه اعلام بیزاری نسبت به دشمن داشته باشیم و در این برهه همانطور که مولانا فرمودند حضور در صحنه مهم است و قطعا این حضور، باعث دلگرمی برادران فلسطینی ما خواهد شد. کشورهای دیگر نیز باید از جمهوری اسلامی الگو برداری کنند.

 

همچنین مولوی عبدالحلیم قاضی، از علمای برجسته اهل سنت ایران و از اساتید دارالعلوم زاهدان درباره روز قدس گفت: مسجدالاقصی قبله اول مسلمین است و از لحاظ رتبه در بین مساجد در رده سوم فضیلت پس از مسجدالحرام و مسجدالنبی قرار دارد؛ بنابراین نمی‌شود به راحتی از این مساله گذشت و لذا هر چیزی که حس آزادی قدس را در میان مردم زنده نگه دارد، محمود و پسندیده است. بنده هیچ کاری به سیاست ندارم اما از لحاظ دینی و شرعی این مهم مربوط به دین و ایمان ما می شود و از هر طریقی مثل مقاله نویسی، سخنرانی و راهپیمایی باید این مساله را زنده نگه داشت. مردم باید همواره برای این موضوع دعا نیز بکنند تا الله تعالی آن را از زیر ستم یهود نجات بدهد.

 

 

106

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top