|
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ الثلاثاء ٥ جمادى الثانية ١٤٤٢ Tuesday, January 19, 2021
کد خبر: 984520
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۰:۱۵
علمای اهل سنت: قدس رمز عزت مسلمانان است/ دشمنان نمی‌توانند سربلندی ایران را ببینند
ندای حضرت امام و مقام معظم رهبری در مورد روز قدس دنیا را فرا گرفته و مردم کشورهای مختلف خودجوش به خیابان می آیند و اعلام انزجار می کنند و الحمدلله طرح معامله قرن ترامپ، با شکست مواجه شد.
فلسطین علمای اهل سنت: قدس رمز عزت مسلمانان است/ دشمنان نمی‌توانند سربلندی ایران را ببینند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، مولوی عبدالغنی دهانی از علمای سیستان و بلوچستان درباره روز قدس و ماهیت آن گفت: روز قدس ابتکار بسیار زیبایی بود که از سمت امام خمینی (ره) انجام گرفت و فلسفه اصلی آن هم در واقع دغدغه فراموش نشدن مردم فلسطین است؛ چیزی که آرزوی اسرائیل و آمریکاست. این مهم زمانی محقق می شود که مردم حضور پیدا کنند و از اسرائیل اعلام انزجار کنند و در مقابل حمایت خودشون را از مردم فلسطین اعلام نمایند.

 

این عالم اهل سنت افزودند: آمریکا و اسرائیل و بعضی از کشورهای حاشیه خلیج فارس می خواهند که فلسطین و مردمش فراموش شوند. حربه آن ها هم برای این هدف ایجاد تنش و تفرقه بین کشورهای اسلامی است؛ به این صورت که این کشورها با هم وارد جنگ بشوند اما حضرت امام به درستی این توطئه را به وسیله روز قدس خنثی کردند و فهماندن که مقاومت باید باشد که در غیر اینصورت هر روز جغرافیای فلسطین کوچک تر خواهد شد.

 

مولوی دهانی در مورد نقش ایران در موضوع فلسطین گفت: اگر جمهوری اسلامی به مقاوت کمک نمی کرد الان غزه و حماسی در کار نبود؛ مقاومتی که امروز جلو اسرائیل را گرفته و این ارتش به ظاهر بزرگ را زمین کرده، در حدی که الان اگر جنگی دربگیرد اسرائیل ظرف مدت کوتاهی اعلام آتش بس می کند. اینها نشان دهنده بینش صحیح حضرت امام در موضوع فلسطین بوده و ان شاءالله که به پیروزی نهایی منجر بشود. لذا دشمنان جمهوری اسلامی ایران بخاطر عناد و کینه ای که دارند، نمی توانند سربلندی ایران را ببینند و این حرف ها را می زنند که ایران بدنبال منافع و مصالح خود است. چه شبکه کلمه باشد و چه شبکه دیگری؛ به هر حال آنان هم حامی اسرائیل و داعشی هستند که حتی حاضر نبودند تیری به سمت اسرائیل پرتاب کنند بلکه حتی مجروحین آنان توسط اسرائیل مداوا می شوند.

 

دهانی در پایان گفت: ندای حضرت امام و مقام معظم رهبری در مورد روز قدس دنیا را فرا گرفته و مردم کشورهای مختلف خودجوش به خیابان می آیند و اعلام انزجار می کنند و الحمدلله طرح معامله قرن ترامپ که با حمایت برخی کشورهای خلیج فارس نیز رقم خورد، با شکست مواجه شد.

 

 

مولوی محمد قاسم قاسمی از علمای برجسته اهل سنت  و اساتید دارالعلوم و خطبای مسجد مکی زاهدان نیز در این زمینه گفت: قدس رمز عزت مسلمانان است و اگر قدس از دست مسلمین خارج شود، مسلمانان ذلیل می شوند. الان که در جمهوری اسلامی یک روز را برای این مهم تعیین کرده اند، خیلی خوب است اما این یک مساله مشترک است و ارتباطی به شیعه و سنی ندارد. اهل اسلام همه باید اختلافات را کنار بگذارند و هر کسی را که صدای خوبی را بلند کرد، باید تایید کنند و فرقی ندارد که این صدا از ایران باشد یا از پاکستان یا از هرکشور دیگری.

 

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top