|
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ شوّال ١٤٤١ Wednesday, June 3, 2020
کد خبر: 984690
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۳/۱ - ۱۷:۴۰
حسان دیاب: لبنان با بحران غذایی روبه روست
دیاب گفت: قیمت مواد غذایی وارداتی از آغاز سال ۲۰۱۰ بیش از دو برابر شده است. لبنان بیش از نیمی از نیازهای غذایی خود را وارد می کند.
 حسان دیاب: لبنان با بحران غذایی روبه روست   حسان دیاب: لبنان با بحران غذایی روبه روست
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، نخست وزیر لبنان هشدار داد که کشورش با بحران غذایی رو به رو است و شاید شمار زیادی از شهروندان در آینده نزدیک برای پرداخت بهای نان به دلیل بحران شدید مالی در کشور و پیامدهای ناشی از ویروس کرونا با مشکل روبه رو شوند.

حسان دیاب در مقاله ای که در روزنامه واشنگتن پست چاپ شد، نوشت: بیماری همه گیر کرونا باعث ایجاد بحران جهانی در ارتباط با امنیت غذایی شده است.

وی مقابله با تلاش های مربوط به محدود کردن صادرات مواد غذایی را امری ضروری خواند و از آمریکا و اتحادیه اروپا خواست برای رهایی از این بحران، صندوقی اضطراری برای کمک به خاورمیانه ایجاد کنند.

نخست وزیر لبنان گفت: در غیر این صورت شاید گرسنگی، موج تازه ای از مهاجرت را به اروپا به راه بیاندازد و تا حد زیادی ثبات منطقه را بر هم بزند.

لبنان حتی پیش از شیوع «کووید ۱۹» نیز با بحران شدید روبه رو بود و ارزش پول این کشور از اکتبر گذشته تاکنون بیش از نصف کاهش داشته و تورم و بیکاری به شدت افزایش یافته است. این کشور همچنین در ماه مارس پرداخت بدهی های خود را به تعویق انداخت.

دیاب گفت: قیمت مواد غذایی وارداتی از آغاز سال ۲۰۱۰ بیش از دو برابر شده است. لبنان بیش از نیمی از نیازهای غذایی خود را وارد می کند.

وی افزود: لبنان که روزی سبد غدایی در خاورمیانه بود، اکنون با چالش بزرگی روبه روست که یک دهه پیش حتی تصورش هم ممکن نبود.

دیاب گفت: چند هفته پیش لبنان شاهد اولین اعتراض های گرسنگی بود. بسیاری از شهروندان لبنانی خرید گوشت، میوه و سبزیجات را متوقف کردند و شاید به زودی توان پرداخت بهای نان را نیز نداشته باشند.

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top