|
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٧ ذو القعدة ١٤٤١ Wednesday, July 8, 2020
کد خبر: 985300
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۰:۳۶
حضور صندوق‌ های سرمایه‌گذاری در حراج اوراق بدهی دولتی
صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه‌ای و شرکت‌های تامین سرمایه از امروز(یکشنبه) می‌توانند همزمان با بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی در اولین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی توسط کارگزاری بانک مرکزی شرکت‌ کنند.
 صندوق‌ های  سرمایه‌گذاری حضور صندوق‌ های  سرمایه‌گذاری  در حراج  اوراق  بدهی  دولتی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  بنابر اعلام بانک مرکزی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه‌ای و شرکت‌های تامین سرمایه نیز می‌توانند همزمان با بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی در اولین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی توسط کارگزاری بانک مرکزی شرکت‌ کنند و سفارش‌های خرید خود را به ثبت برسانند.

 

بر این اساس از ساعت 10 صبح امروز (یکشنبه 11 خرداد) این نهادها می‌توانند در حراج اوراق بدهی دولتی شرکت و از طریق سامانه مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کنند.شایان توجه است که بانک‌ها وموسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند سفارش‌های خرید خود را تنها در یکی از سامانه‌های بازار بین‌بانکی یا مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ارسال کنند.

 

بانک مرکزی سفارشات دریافت‌شده را برای تصمیم‌گیری به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال می‌کند و این وزارتخانه، حداکثر تا پایان وقت اداری روز بعد، نسبت به تعیین سفارش‌های برنده از طریق مشخص کردن حداقل قیمت پذیرفته شده در سازوکار حراج اقدام می‌کند. در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان به قیمت یکسان صورت می‌گیرد.

 

این اوراق به صورت تدریجی و طی حراج‌های هفتگی در بازار عرضه می‌شوند. با توجه به پرداخت کامل سود شش ‌ماهه اول به آخرین دارنده، نهادهایی که در نوبت‌های پس از اولین نوبت عرضه، در حراج شرکت می‌کنند در اعلام نرخ‌های خود، سود تحقق‌یافته بین تاریخ انتشار و نوبت‌های بعدی عرضه را لحاظ می‌کنند.

 

تسنیم

2025

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top