|
پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ الخميس ٧ جمادى الثانية ١٤٤٢ Thursday, January 21, 2021
کد خبر: 985940
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۳:۰۹
واکنش دولت به پیشنهاد مذاکره و تبادل زندانیان با آمریکا
علی ربیعی در نشست خبری هفتگی علاوه بر تشریح آخرین مصوبات و تصمیمات دولت به سوالاات خبرنگاران پاسخ داد.
 علی ربیعی واکنش دولت به پیشنهاد مذاکره و تبادل زندانیان با آمریکا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، علی ربیعی در نشست خبری هفتگی علاوه بر تشریح آخرین مصوبات و تصمیمات دولت به سوالاات خبرنگاران پاسخ داد.

مهمترین بخش اظهارات علی ربیعی به شرح زیر است:
* مبارزه با کرونا همچنان مساله اصلی دولت است و با توجه به مشخص نبودن پایان این بیماری، سیاست ستاد ملی مبارزه با کرونا استاندارد سازی زندگی و کار مبتنی بر بهداشت است تا آثار و عواقب بیماری کوئید ۱۹ و همزمان آثار اقتصادی آن کاهش یابد.
* تصمیمات جدید و بازگشایی ها به معنای عادی شدن شرایط نیست.
* تقویت شبکه بهداشت از استراتژی های دولت است و به جدیت دنبال میشود.
* امروز تعداد آزمایشگاه ها به بیش از ۲۰۰۰ رسیده و این در حالی است که در اسفند ماه سال گذشته به تعداد انگشتان دست بود.
* تبادل زندانیان ایران با ایالات متحده و آزادی سه دانشمند ایرانی از اقدامات مهم در هفته گذشته بوده است. امیدواریم این روند ادامه یابد.
* ایران آمادگی کامل برای تبادل زندانیان دارد و مسئولیت این تعلل بر عهده دولت آمریکاست.
* با اقدامات دولت در راستای گسترش دولت الکترونیک سه میلیون از مراجعات حضوری حذف شد.
* کاهش زمان ثبت شرکت ها از ۷۲ روز به ۷۲ ساعت یکی دیگر از اقدامات دولت در این راستا بوده است.
* هفته گذشته قانون حمایت از اطفال و نوجوانان که سالها معطل مانده بود تصویب شد.
* واردات تمامی کالاهای دارای مشابه داخلی ممنوع اعلام شده است.
* وزیر پیشنهادی وزارت صمت پیش از پایان مهلت قانونی به مجلس معرفی می شود.
* تصمیم برای افزایش نرخ گازوئیل صحت ندارد.

مشروح سخنان سخنگوی دولت را در ادامه بخوانید:

علی ربیعی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره آخرین اقدامات در حوزه مبارزه با بیماری کرونا و وضعیت کشور در این خصوص، اظهار کرد:ما ۵ وظیفه را توامان در هر جلسه دولت و ستاد ملی کرونا پیگیری می‌کنیم. یکی از این اقدامات گسترش فضای سلامت بوده است. گسترش اقدامات زیرساختی مانند تخت‌های آی سی یو قابل پیگیری است. حدود ۵۰هزار متخصص و فوق تخصص و اعزام ۳۰۰۰ متخصص به شهرهای محروم از جمله استراتژی‌های ما است. این زیرساخت‌ها نه تنها ما را مقابل کرونا بلکه بیماری‌های احتمالی آینده محفوظ می‌کند.

شیب مرگ و میر حاصل از کرونا کاهش پیدا کرده است

وی ادامه داد: غربالگری و تست هوشمند برنامه مداوم نظام سلامت ما خواهد بود. اقدام دوم استقرار وسایل لازم جامعه از استقرار امنیت تا تامین آب است که در دستور ستاد کرونا و دولت قرار گرفته است. در اقدام بعدی تامین کالاهای ضروری را داریم. بنا دولت این است با میزان ارز پیش‌بینی شده حمایت غذایی را از کل جامعه بویژه اقشار ضعیف انجام دهیم.

ربیعی گفت: اقدام بعدی ما بر اساس آخرین جلسه ستاد که چشم انداز نزدیک پایان کرونا را نشان نمی‌دهد بر اساس گسترش این ویروس است. باید بر کرونا غلبه کنیم و این موضوع به عنوان یک استراتژی مد نظر قرار می‌گیرد.

وی به تلاش دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا در راستای فرهنگ سازی، آموزش و ایجاد حساسیت بین مردم اشاره کرد و گفت: شیب مرگ و میر حاصل از کرونا کاهش پیدا کرده است.

ایران آمادگی کامل برای تبادل زندانیان با آمریکا را دارد

سخنگوی دولت در ارتباط با تبادل زندانیان میان ایران و ایالت متحده آمریکا گفت: تبادل ایرانیان عزیز با کسانی که جرمی در ایران با ایالت متحده مرتکب شدند اتفاق افتاد. سه دانشمند ایرانی دکتر سلیمانی، دکتر طاهری و دکتر عسگری به تهران بازگشتند یا در راه بازگشتند. ما امیدواریم روند بازگشت ایرانیان زندانی شده در آمریکا ادامه پیدا کند. ایران آمادگی کامل برای تبادل زندانیان را دارد و مسئولیتش به عهده دولت آمریکا است.

دعوت ترامپ به مذاکره و توافق چیزی بیش از یک کار نمایشی نیست

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره دعوت ترامپ به مذاکره با ایران اظهار کرد: ما درباره اینکه دعوت ترامپ به مذاکره و توافق چیزی بیش از یک کار نمایشی باشد، خوشبین نیستم.

واردات تمامی کالاهای دارای مشابه داخلی ممنوع اعلام شده است

وی در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت صادرات و واردات و زمان معرفی فرد پیشنهادی برای وزارت صمت به مجلس گفت: ما واردات تمامی کالاهای دارای مشابه داخلی را ممنوع اعلام کردیم و توقف عملیات ثبت سفارش آنها را انجام دادیم.

سخنگوی دولت افزود: فهرستی از کالاهای غیرضروری را هم در دولت در حال تهیه داریم که این موارد نیز دیگر وارد نشود. اگر نتوانیم چیزی را تولید کنیم یا تولید آن مقرون به صرفه نباشد آن را وارد می‌کنیم.

وزیر پیشنهادی وزارت صمت پیش از پایان مهلت قانونی به مجلس معرفی می شود

ربیعی تاکید کرد: اینکه چه کسی برای وزارت صمت انتخاب شود را مثل هر وزارت خانه دیگری برایش فهرستی از افراد مشخص کردیم و الان هم در دوران سرپرستی با مشکلی در زمینه فعالیت این وزارتخانه مواجه نبودیم و پیش از پایان مهلت قانونی فرد مورد نظر را به مجلس اعلام می‌کنیم.

تصمیم برای افزایش نرخ گازوئیل صحت ندارد

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا افزایش قیمت گازوئیل صحت دارد، اظهار کرد: چنین چیزی صحت ندارد و ما برنامه‌ای در این زمینه نداریم.
 

آخرین خبر

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top