|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 986906
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۱ - ۲۲:۰۵
خواهر کوچک اما قدرتمند رهبر کره شمالی کیست؟
تخریب دفتر ارتباط دو کره توسط پیونگ‌یانگ، بار دیگر این موضوع را ثابت کرد که کیم یو‌-جونگ، خواهر کوچک رهبر کره شمالی همچنان یکی از قدرتمندترین چهره‌های این کشور است.
کیم یو‌-جونگ، خواهر رهبر کره شمالی خواهر کوچک اما قدرتمند رهبر کره شمالی کیست؟
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، اگرچه تاریخ اولین بیانیۀ رسمی که به نام کیم یو‌-جونگ در کرۀ شمالی صادر شده، به ماه مارس گذشته برمی‌گردد اما نفوذ او از آن زمان بطور قابل توجهی افزایش یافته و خانم کیم طی چند هفته گذشته در قلب تدوین استراتژی‌های کره شمالی در قبال همسایه جنوبی قرار گرفته است.

 

این خواهر رهبر کره شمالی بود که آخر هفتۀ میلادی گذشته اعلام کرد «دفتر بی‌فایده ارتباط بین دو کره» باید «کاملا نابود» شود و تنها دو روز پس از آن نیز ارتش کره شمالی این ساختمان را که یکی از نمادهای بازگشت آرامش به روابط دو کره بود، نابود کرد.

 

کیم یو-‌جونگ یکی از نزدیکترین مشاوران برادرش کیم جونگ-‌اون است؛ موضوعی که او را به قدرتمندترین زن کره شمالی تبدیل کرده است.

 

اگرچه تنها عنوان رسمی خانم کیم عضویت در دفتر سیاسی حزب کارگران کره است اما او در بیانیه‌ای که در آخر هفته گذشته منتشر کرد، بطور روشن از این عبارت استفاده کرد: «قدرتی که به من از سوی رهبر، حزب و دولتمان واگذار شده است... »

 

کیم یو‌-جونگ در سال ۱۹۸۸ میلادی به دنیا آمد.

 

او نیز مانند کیم جونگ-‌اون در سوئیس درس خوانده و سپس با رسیدن برادرش به قدرت در سال ۲۰۱۱ میلادی، به سرعت در سلسله مراتب قدرت پیشرفت کرده است. داشتن مادری مشترک با مرد شماره یک کره شمالی، در افزایش روزافزون قدرت او بی‌تاثیر نبوده است.

 

اولین حضور رسمی کیم یو-‌جونگ در رسانه‌های کره شمالی به سال ۲۰۰۹ میلادی برمی‌گردد؛ یعنی زمانی که به همراه پدرش از یک دانشگاه کشاورزی بازدید کرد.

 

پس از آن نیز تا زمان مرگ پدر، کیم یو‌-جونگ پس از برادرش همواره دومین شخصیتی محسوب می‌شد که رهبر پیشین کره شمالی را در انظار عمومی همراهی می‌کرد. حتی در عکس‌های مراسم خاکسپاری نیز او درست پشت سر برادرش ایستاده است.

 

حضور پررنگ خانم کیم در انظار عمومی و محافل قدرت، در دوران زمامداری برادرش بیش از گذشته بود.

 

او در تحکیم قدرت برادرش چه در داخل کشور و چه در سطح بین الملل نقش مهمی را ایفا کرد و در زمان اتخاذ تمام تصمیم‌گیری‌های مهم نیز همواره در کنار او بود.

 

شکی در این وجود ندارد که کیم جونگ-اون رابطۀ بسیار نزدیکی با خواهرش دارد.

 

تاکنون، هرگز زنی بر کره شمالی حکمرانی نکرده است؛ با این وجود برخی او را جانشین احتمالی برادرش می‌دانند. این احتمال اخیرا پس از انتشار شایعاتی درباره سلامتی کیم جونگ-اون در پی غیبت طولانی مدتش، بسیار تقویت شد.

 

کیم یو-جونگ در فوریه ۲۰۱۸ میلادی به نمایندگی از سوی برادرش در بازی‌های المپیک زمستانی کره جنوبی (پیونگ‌چانگ) شرکت کرد و به اولین عضو سلسلۀ کیم تبدیل شد که به سئول سفر می‌کند.

 

از نظر تحلیلگران، همه جزئیات رفتاری او در جریان این سفر، از «لبخند مرموزی» که بر لب داشت تا لباس‌ها و یادداشت‌هایش، حساب شده بود.

 

کیم یو-‌جونگ که از زندگی خصوصی‌اش چیزی نمی‌دانیم، از آن زمان در همۀ دیدارهای برادرش با روسای جمهور کره جنوبی و آمریکا حضور داشت.

 

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top